Ворожі сили 8 травня здійснили напад на Україну за допомогою оновленої версії ракети Х-101

Під час нічної масованої атаки у середу, авіація Російської Федерації обстрілювала Україну ракетами Х-101, які були вироблені у другому кварталі 2024 року з подвійною бойовою частиною.

На фотографіях зафіксовано збиту 8 травня модернізовану ракету Х-101. За серійним номером експерти  встановили, що ця ракета була вироблена у другому кварталі 2024 року, що свідчить про те, що вона була використана “практично прямо з конвеєра” для удару по Україні.

Проаналізувавши фото, прийшли до висновку, що ракета була оснащена подвійною бойовою частиною. Під час атаки ракета мала стандартну бойову частину масою 450 кг, а також додаткову бойову частину масою 350 кг, загальна маса яких складала 800 кг.

Російські війська змогли встановити подвійну бойову частину масою 800 кг на ракету Х-101 за рахунок зменшення розміру паливного бака і скорочення дальності польоту з 5500 км до 2250 км, що дозволило залишити достатню дальність для нанесення ударів по всій території України.

Портал зазначає, що це вперше, коли російські ракети з подвійною бойовою частиною були використані для ударів по Україні, що може свідчити про пошук альтернативних методів збільшення руйнувань, оскільки українські системи ППО виявилися ефективними.

Поки неясно, чи внесли росіяни будь-які зміни в систему наведення та інші елементи бортової апаратури цих ракет. Однак у випадку збиття, обидві бойові частини не активувалися під час удару об землю.

Також портал наголошує, що розробка подвійної бойової частини для ракети Х-101 обговорювалася в Росії ще на початку 2010-х років, але їх застосування було зафіксоване тільки у 2024 році.Окупанти 8 травня атакували Україну новою модифікацією ракети Х-101 Окупанти 8 травня атакували Україну новою модифікацією ракети Х-101 Окупанти 8 травня атакували Україну новою модифікацією ракети Х-101 Окупанти 8 травня атакували Україну новою модифікацією ракети Х-101 Окупанти 8 травня атакували Україну новою модифікацією ракети Х-101

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Не варто сподіватись на миттєві результати від появи F-16 в українському небі

Українські Повітряні Сили зазначають, що швидкого ефекту від  літаків...

Українські водії в Польщі не зможуть працювати в таксі без польських прав

Відсьогодні водії, які здійснюють пасажирські перевезення в Польщі з...

Як і коли звертатися до поліції через порушення сусідів

Життя у многоквартирному будинку часто зводить нас з різними...

“Золоті унітази” для НАБУ

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) потрапило під критику через...

Україна планує перейти на нову систему нарахування соціальних виплат

Уряд України збирається впровадити базову соціальну допомогу та відмовитися...

Франція готує 26 українських пілотів для F-16

За інформацією видання Le Monde, Франція взяла на себе...

Реформа ТЦК поверне права людини суспільству

На думку адвоката Лихачова, реформування ТЦК може значно полегшити...

Що може призвести до використання ядерної зброї Путіним в Україні

Олександр Литвиненко, секретар Ради національної безпеки і оборони України...