Вступив в дію Закон щодо полегшення процедур ввезення, обліку та розподілу гуманітарної допомоги

Сьогодні, 23 січня 2024 року, ступив у дію Закон № 3448-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення порядку ввезення, обліку та розподілу гуманітарної допомоги”.

Згідно з попередніми повідомленнями від уряду, новий закон містить ключові положення, що регулюють питання ввезення та обліку гуманітарної допомоги. Однією з основних ініціатив законодавства є спрощення процедур, пов’язаних із ввезенням, обліком та розподілом гуманітарної допомоги.

Закон також встановлює обов’язковість використання електронної системи обліку гуманітарної допомоги. За інформацією Мінсоцполітики, нова платформа, відома як Автоматизована система реєстрації гуманітарної допомоги, була запущена з 1 грудня. Протягом цього часу за допомогою системи було зареєстровано 3053 отримувачів, а загальна кількість юридичних осіб, які мають право легально ввозити гуманітарну допомогу до України, перевищила 4,5 тисячі.

Окрім того, розширено коло отримувачів гуманітарної допомоги. Раніше, це стосувалося лише благодійних фондів та громадських організацій, зареєстрованих в Україні з конкретними напрямками статутної діяльності. Тепер до цього переліку додані іноземні благодійні організації, представництва які мають акредитацію в Україні. Також отримувачами можуть бути неприбуткові державні та комунальні установи, органи місцевого самоврядування та надавачі соціальних послуг.

Серед інших положень, що набули чинності з дня прийняття, Закон № 3448-IX регулює важливе питання визнання товарів гуманітарною допомогою. Зокрема, товари, які придбані благодійними організаціями за кордоном і при ввезенні в Україну були задекларовані як гуманітарна допомога, повинні бути безоплатно роздані отримувачам протягом 90 днів з дати перетину митного кордону, щоб отримати визнання як гуманітарна допомога.

Між важливих норм закону включена можливість передачі транспортних засобів військовим особам як фізичним особам (набувачам) у якості гуманітарної допомоги.

Згідно з новим законодавством, у період дії воєнного або надзвичайного стану, а також протягом трьох місяців після його припинення чи скасування, Кабінет Міністрів України має право встановлювати спрощений порядок визнання допомоги гуманітарною, розглядати та приймати рішення про розширення переліку отримувачів гуманітарної допомоги.

Зазначено, що отримувачі гуманітарної допомоги мають право розподіляти чи перерозподіляти допомогу між набувачами з дотриманням цільового призначення без додаткового погодження з донором. Важливо відзначити, що зміна отримувача гуманітарної допомоги можлива лише за письмовим погодженням з донором, за винятком випадків, коли таке погодження надано вже на етапі пропозиції про надання гуманітарної допомоги або передбачено правочином щодо надання такої допомоги.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Їж чотири рази на тиждень – живи довше: що кажуть дослідження про перець чилі

Кілька масштабних досліджень продемонстрували вражаючий зв'язок між регулярним споживанням...

Заступниця голови ОП взяла участь у тренінгу з підготовки до спротиву

Заступниця голови Офісу президента Ірина Верещук повідомила, що взяла...

Кордон України перетнули майже пів мільйона людей за тиждень

Упродовж тижня з 17 по 23 травня пасажиропотік через...

Нетверезий чоловік влаштував вибух у парку Ніжина

У Ніжині Чернігівської області 44-річний місцевий мешканець у стані...

У Трампа вимагають припинення вогню після масованих атак Росії

Спецпредставник президента США Дональда Трампа з питань України Кіт...

Нардеп Тарасов задекларував понад 21 млн грн подарунків від батька, який у розшуку

Народний депутат Олег Тарасов задекларував понад 22 мільйони гривень...

Штрафи від ТЦК можна буде сплатити через “Резерв+” зі знижкою 50%

Із червня–липня 2025 року в Україні запрацює можливість сплати...

Українські банки масово переглядають кредитні ліміти клієнтів

На тлі стабілізації економічної ситуації українські банки почали масово...