Виробництво добрив у холдингу Ostchem Фірташа зросло на 19,5% у 2023 році

У 2023 році обсяг виробництва мінеральних добрив на заводах азотного холдингу Ostchem, що є частиною Group DF, зросла на 19,5%, до досягнення позначки у 2,1 мільйона тонн. Зазначено, що Черкаський завод “Азот” виробив 1,56 мільйона тонн мінеральних добрив, що відзначається зростанням на 39,63%, тоді як “Рівнеазот” випустив 528 тисяч тонн, що представляє спад на 10,81%.

Ключовими видами добрив, які виробляли підприємства Ostchem, стали карбамід, комплексні азотно-фосфорно-калійні добрива (КАС) та аміачна селітра.

За звітний рік обсяг виробництва аміачної селітри збільшився до 835,9 тисяч тонн (+60,5% порівняно з попереднім роком), КАС – до 572,7 тисяч тонн (+130%), а карбаміду – до 447,1 тисяч тонн (+145%). Обсяг виробництва традиційно експортованого добрива ВАС (виробляється на заводі “Рівнеазот”) зменшився вдвічі, до 102 тисяч тонн.

Керівник азотного бізнесу Ostchem, Сергій Павлючук, наголосив, що не зважаючи на складну ситуацію в аграрному секторі, зупинки заводів через військові дії та високі ціни на газ, компанія вдалося почати відновлення обсягів виробництва. Він також зазначив, що імпорт азотних добрив зріс у рази, але Ostchem продовжує працювати на відновлення повної завантаженості своїх заводів.

У 2023 році холдинг Ostchem подвоїв обсяги виробництва комплексних азотно-фосфорно-калійних добрив (КАС), які вважаються найбільш перспективним видом добрив в Україні. КАС зайняв друге місце за обсягами виробництва, а його частка в продуктовому портфелі OSTCHEM становила 27,3%.

У стратегічних планах холдингу визначено будівництво нових цехів та заводів. Ці плани включають інвестиції у нові, енергоефективні виробництва добрив, а також запуск виробництва нових продуктів, таких як AdBlue, промислові гази та продукти нафтохімії.

Важливою особливістю минулого року є критично великий обсяг імпорту, який завозиться в Україну за демпінговими цінами. Порівняно з 2022 роком, імпорт мінеральних добрив до України зріс у 1,9 раза, досягнувши показника у 1,99 млн тонн. Наприклад, імпорт карбаміду протягом року збільшився у 3,7 раза, до 501 тисяч тонн.

Критичне зростання імпорту мінеральних добрив із країн, що утримуються в дружбі з Росією, завадило Україні вийти на рівень виробництва, характерний для довоєнного періоду. Згідно з даними Євростату, загальний обсяг імпорту азотних добрив до ЄС в 2022-2023 роках зрос на 34%, причому приблизно третина цього імпорту припадає на Росію.

“Колосальний потік дешевих білоруських та російських добрив потрапляє в Україну двома каналами: перший – з дружніх до агресора країн колишнього СРСР. Другий новий канал – реекспорт білоруських та російських добрив із країн ЄС. Значна частина цих добрив, навіть попри санкції, потрапляє і в Україну, повільно вирішуючи українського виробника та робочі місця українців”, – наголошує Олег Арестархов, керівник з корпоративних комунікацій Group DF.

Він вважає, що за цим новим трендом стоїть не лише бажання Росії розширювати ринки збуту, але й стратегічний план підкорити країни ЄС та Україну залежністю від своїх добрив.

У зв’язку з неспроможністю конкурувати з дешевим імпортом, багато підприємств ЄС припиняють діяльність, що призводить до простоювань, аналогічна ситуація спостерігається і українських хімічних підприємств, таких як ОПЗ та “Сумихімпром”.

У США та ЄС вже розроблені заходи для “зниження залежності” від добрив, зерна та інших продуктів з Росії. На жаль, навіть при діючому ембарго на ввезення російських та білоруських добрив в Україну, продовжується їх постачання. В результаті український ринок переповнений дешевим імпортом, і країна стикається з критичним демпінгом. У 2023 році не було здійснено ефективних економічних заходів з захисту українського ринку та національного виробника, що викликає розчарування, зауважив Арестархов.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Вищий антикорупційний суд ухвалив вирок у справі розкрадання коштів хлібозаготівельних підприємств

19 лютого Вищий антикорупційний суд (ВАКС) затвердив угоди про...

БЕБ розслідує фінансові схеми компаній «Герц» та ФК «Герц»

Бюро економічної безпеки України (БЕБ) розпочало досудове розслідування у...

Як не стати жертвою карткових афер

В Україні шахраї постійно вдосконалюють свої методи обману, адаптуючи...

Як правильно оскаржити висновки військово-лікарської комісії в Україні

В Україні військовозобов’язані громадяни мають право оскаржити рішення військово-лікарської...

Україна відмовилася від створення фонду для США на 500 мільярдів доларів

Україна вирішила відмовитися від вимоги Сполучених Штатів створити фонд...

Яка погода чекає українців на останню зимову неділю

Остання зимова неділя в Україні все ще буде морозною,...

Повітряні сили готуються до ударів Росії на річницю вторгнення

В Україні, де кожен день приносить нові виклики, військові...

Що відзначають 23 лютого: традиції, прикмети та поради

23 лютого православні християни згадують священномученика Полікарпа, єпископа Смирнського,...