Визначальні тижні для України: Ситуація на фронті та майбутнє країни

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну, яке триває вже третій рік, наближається до критичної точки. За цей час українці стали свідками не лише численних військових операцій, а й величезних людських втрат, руйнувань і змін у житті цивільних громадян. Однак сьогодні, як зазначає The Washington Post, ситуація на фронті досягла вирішального етапу. Наступні кілька тижнів можуть стати визначальними для майбутньої України — чи зможе країна зберегти свою суверенність, чи стане жертвою агресії.

У статті наголошується, що Росія вже контролює близько 20 відсотків української території і з кожним днем просувається все далі на захід, особливо в районі Покровська і Курахового. Українські солдати, які зайняли в серпні Курську область, втратили близько 40 відсотків території, захопленої під час раптового наступу, і ризикують опинитися в оточенні.

“Україна також втрачає війська зі швидкістю, що набагато перевищує ту, яку вона може витримати і продовжувати боротьбу. Офіційна оцінка втрат у 400 тисяч убитих і поранених вважається сильно заниженою”, – пише WP, додаючи, що окрім цього, тисячі українських солдатів дезертирують із передової.

Однак час – це найважливіший товар, який Україна втрачає, пише WP.

“Україна навряд чи зможе пережити ще один рік цієї руйнівної війни. Але поспіх у пошуках рішення шляхом переговорів може призвести до поганого врегулювання, яке винагородить Путіна за захоплення земель і гарантує, що він почне нову атаку за нові території, щойно в нього з’явиться можливість відновити свій виснажений арсенал”, – пише видання.

При цьому на карту в цій війні поставлено довіру до Сполучених Штатів і НАТО, і в разі поганого врегулювання “гнів українців буде спрямований на західних прихильників, які їх зрадили”, зазначає видання.

Раніше президент Франції Еммануель Макрон заявив, що, незважаючи на обіцянки Дональда Трампа закінчити війну в Україні за один день, “швидкого і легкого” рішення тут не буде. Він також застеріг Захід від того, щоб шукати “компроміс” через “втому” від конфлікту. За його оцінками, це підірве авторитет Заходу.

При цьому Макрон наголосив, що українцям доведеться “вести реалістичні дискусії щодо територіальних питань”.

Своєю чергою міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський попередив, що незабаром Європа може зіткнутися з сильним тиском щодо ухвалення угоди з РФ. За його словами, важливо не погодитися на угоду, яка дасть змогу Москві оговтатися.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Порошенко вимагає дострокового припинення повноважень членів ним же створеної партії

Фракція "Європейська Солідарність" під керівництвом Петра Порошенка вимагає розгляду...

Тариф на електрику в Україні: як зекономити на платіжці

В Україні тариф на електроенергію становить 4,32 грн за...

Метапневмовірус з Китаю: ВООЗ заспокоює — загрози для здоров’я немає

Метапневмовірус людини (hMPV), що набув поширення в Китаї, не...

СБУ розслідує незаконне збагачення лікарки МСЕК у Хмельницькому

Служба безпеки України відкрила кримінальну справу проти Алли Кіндзерської,...

В Україні суттєво зросли зарплати: де платять найбільше

В Україні, попри складні економічні умови, зарплати в окремих...

Співачка Аліна Гросу привезла до України на свята свого нового чоловіка

Українська співачка Аліна Гросу, яка останнім часом проживала у...

Ціни на яблука і виноград змінились: що відбувається на ринку фруктів

На початку 2025 року в Україні спостерігається зростання цін...

Заступницю міністерки Мінветеранів звільнили через булінг

Колишній начальник Управління європейської інтеграції та міжнародного співробітництва Міністерства...