Як генерал під час воєнного стану звільнився зі служби, інструкція із застосування

На фоні дискусій про військові відстрочки та відставки в Україні знову виникла тема привілеїв для вищого командного складу Збройних Сил. Останнім часом увага громадськості зосереджена на випадках, коли високопосадові військові, включаючи генералів, використовують медичні відписки для звільнення з військової служби.

Віктор Кучеренко – черговий генерал списався за хворобами, згідно яких можна комісувати чи не весь особовий склад ЗСУ

Абсолютно не таємниця, що в Україні діючим військовослужбовцям, вчасності й тим хто отримав серйозні поранення на війні – вкрай важко звільнитись з військової служби. Але будемо відверті – це стосується суто простих воїнів… А от відносно генералів чи інших службовців вищого рангу – «доля розпоряджається» зовсім по іншому… прямо кажучи – по їхньому бажанню!

Знайомтесь: Кучеренко Віктор Віталійович – генерал-майор та колишній начальник головного оперативного управління генерального штабу ЗС України. В березні 2024 року згідно Наказу Міністра оборони Рустема Умерова його було звільнено з військової служби у відставку – за станом здоров’я. Підстава звільнення: рапорт самого Кучеренко та рішення/рапорт його друга, Начальника Генерального штабу Збройних Сил України Анатолія Баргилевича.

До речі, щодо «стану здоров’я», то в нашому розпорядженні та саме «Свідоцтво про хворобу», де і вказані причини звільнення. Періодична головна біль, задишка при фізичному навантаженні, слабкість в шийному та поперековому відділах хребта, підвищений тиск, запаморочення, зниження слуху на обидва вуха – на все це скаржився пан Кучеренко при проходженні ВЛК. По суті, лікарі буквально змушені були «висмоктувати з пальця» хвороби чи то робити прив’язки до хворіб – аби цього героя в генеральських погонах підвести під непридатність з подальшим оформленням інвалідності та виплатою страхової суми.

В результаті, цей герой таки списаний через поганий слух, тиск був під 200, і т. д. На думку лікарів і самого Кучеренко – це вагомі підстави для неможливості несення служби в штабі… Хоча, хлопці на передовій й не з такими хворобами та численними контузіями змушені служити та щоденно йти в бій!

Але от питання: якщо Кучеренко був глухий і нічого не чув, то чому його перед призначенням на посаду чи отриманням генеральського звання – раніше не відправили на ВЛК?.. Більшість своєї служби аж до березня 2024 – він не відчував хвороби та не звертався за допомогою до лікарів. А зробив це лиш тоді, коли прийшов карт-бланш «зі своїм» начальником головного оперативного управління, який і відправив на ВЛК…

Зараз багато відомих військових, зокрема Галушкін та Содоль через лікарів роблять себе сліпими, глухими та німими лиш би не нести відповідальність. В свою чергу, генерал-майор Кучеренко пішов цим шляхом раніше – «списавшись» за сумнівним рішенням ВЛК за особистими мотивами. Відповідно:
БУДЕМО ЗВЕРТАТИСЬ В ГЕНЕРАЛЬНУ ПРОКУРАТУРУ, ТАК ЯК ПЕРЕЛІК ВКАЗАНИХ ХВОРОБ Є БЕЗПІДСТАВНИМИ ДЛЯ ВИНЕСЕННЯ РІШЕННЯ ПРО ЗВІЛЬНЕННЯ!.

P.S. Генерал-майор Кучеренко має сина. Мобілізованого… Ви думаєте він на фронтах в бойовій бригаді?!. – НІ!!! Батько-генерал заховав свого сина, як заховав казковий герой легендарний «кощей безсмертний голку зі своєю смертю». Молодший лейтенант Кучеренко ходить собі посміхається по генеральному штабу ще й отримує до зарплати 30 тисяч бойових! А проходить службу у Головному командному центрі Збройних Сил України. Цей центр керує збройними силами. От хто керує на сьогоднішній день – мобік, який закінчив військову кафедру…

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Головного підрядника “Великого будівництва” Юрія Бойка звільнили від кримінальної відповідальності

Судова справа, яка тривала протягом декількох місяців, привела до...

ВАКС вимагає розслідування можливого незаконного збагачення голови НЕК “Укренерго” Кудрицького

Верховна адміністративна комісія справедливості (ВАКС) України прийняла рішення задовольнити...

Нардеп Ар’єв демонструє розкішне життя у Верховній Раді, увімкнені всі лампи і працюють кондиціонери

Український нардеп Олексій Ар'єв став об'єктом гострої критики після...

За корупцію тепер можна буде відкупитись, заплативши офіційно штраф

Верховна Рада України затвердила законопроєкт №11340, який став причиною...

Українські військові залишили Кринки, офіційної інформації поки не має

На передовій в Україні на островах Дніпра розгортаються нові...

За штрафи військовозобов’язаного можуть забрати майно, оформлене на дружину

Майно оштрафованого військовозобов'язаного можуть заарештувати, навіть якщо воно оформлене...

Солдата засудили за умисне вбивство цивільного у Харківській області

У Полтавській області суд засудив військовослужбовця до 9 років...

Ризикуючи життям українці рятуються від мобілізації

У статті для The Washington Post розглянуто складну ситуацію,...