Як провальні дебати Байдена позначаться на Україні

На цьому тижні в США відбулися дебати між президентом Джо Байденом і його попередником Дональдом Трампом, що викликали широкий відгук із загрозою впливу на майбутній політичний ландшафт, включаючи відносини з Україною.

Минулі дебати показали, що Байден у листопаді, якщо не відбудеться якихось кардинальних змін, цілком може програти вибори Трампу. І це ставить Демпартію перед складним вибором – вести на вибори Байдена чи замінити його на іншого кандидата.

Однак людей із рейтингом, який міг би змагатися з Трампом, у демократів наразі немає. І існує ризик, що новий кандидат може взяти ще менше голосів, ніж нинішній президент.

Для України тут поки що один висновок – перемога Трампа на виборах стала ще більш імовірною. І Києву потрібно готуватися до того, що президентом США може стати людина, яка багаторазово висловлювала скепсис щодо надання військової та фінансової допомоги Україні.

І жодного разу не говорила, на відміну від Байдена, що Росія має повернути Україні всі захоплені території, а також зазнати поразки в цій війні.

Трамп, судячи із заяв його радників, має намір посадити Київ і Москву за стіл переговорів і заморозити війну, винісши за дужки питання територій, тобто, по суті, залишивши захоплену Росією частину України під контролем РФ. Що повністю суперечить формулі Зеленського, яка передбачає виведення російських військ на кордони 1991 року.

Або ж як програма-мінімум президент США може просто абстрагуватися від України, припинивши її фінансувати і надавши Європі самій вирішувати цю проблему на своїх кордонах.

Таким чином, можлива перемога Трампа породжує дуже важкі виклики для українського керівництва. І дебати таку перспективу зробили нехай і не стовідсотковою – але помітно наблизили.

Ймовірно, зважаючи на ці загрози, Україна намагається перехопити переговорний порядок денний. І сформувати якусь базу під нього до моменту ймовірного “пришестя” Трампа наприкінці 2024 року.

Зеленський учора заявив, що “цього року” буде підготовлено план закінчення війни.

“Для нас дуже важливо показати план закінчення війни, який підтримає більшість світу. Це дипломатичний шлях, над яким ми працюємо. Не все залежить від нас, у нас виробництво технологій, дронів, артилерії справді збільшується, тому що ми повинні бути сильними на полі бою. Тому що Росія крім сили нічого не розуміє. Це два паралельні процеси: бути сильними і розробити детальний зрозумілий план і він буде готовий цього року”, – заявив Зеленський.

Зазначимо, що український план миру вже давно був представлений Зеленським. Він передбачає виведення російських військ на кордони. Однак багато країн світу, особливо представники “глобального Півдня”, вважають його нереалістичним.

Тобто, ймовірно, буде підготовлено якийсь новий план – з урахуванням військових і геополітичних реалій, що складаються на той момент. І, не виключено, що він буде ближчим до планів Трампа щодо закінчення війни на лінії фронту, ніж колишня “формула миру Зеленського”.

Також не виключений і інший варіант – що адміністрація Байдена, якщо він все-таки залишиться кандидатом у президенти від Демпартії, постарається ще до виборів зупинити війну в Україні, щоб вибити цей козир із рук Трампа. Але швидке закінчення війни, з урахуванням нинішнього стану справ на полі бою, можливе тільки за поточною лінією фронту. А також за умови якихось важливих поступок з боку Заходу Путіну, щоб той погодився зняти вимогу передання РФ всієї території Донецької, Херсонської та Запорізької областей.

Утім, поки що такий сценарій з усіх боків виглядає важкореалізованим.

У зв’язку з цим часто зустрічається версія, що вже найближчими місяцями ЗСУ зроблять спробу великого наступу з метою звільнити частину територій і, тим самим, поліпшити переговоренні позиції та загалом стан справ для Києва напередодні можливого повернення Трампа до Білого дому, щоб показати йому, що Україна має шанси перехопити ініціативу у війні, а тому варто й надалі надавати підтримку.

Утім, поки що про можливий наступ ЗСУ пишуть лише російські пабліки. З українського ж боку, як бачимо, йдуть заяви про підготовку нового “плану закінчення війни”.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Українські ЗСУ отримали ракети ATACMS з дальністю польоту 300 км

Українські Збройні Сили поповнили свій арсенал ракетами ATACMS, які...

Україна шукає замінник російському газу

Президент України Володимир Зеленський оголосив про намір країни відмовитися...

У ексзаступника генпрокурора Вербицького знайшли активи на 29 мільйонів гривень

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) оголосило про...

На Київщині посадовець завдав збитків державному бюджету на понад 93 млн грн

У Київській області розгорнувся скандал із завданням значних збитків...

Погляд українців та світового суспільства на війну в Україні та її закінчення

На думку експертів Європейської ради з міжнародних відносин, погляди...

Україна готується до можливої зміни прем’єра

Наше джерело свідчить про наближення можливих змін у керівництві...

Обмудсмен Лубінець закликає надати право на альтернативну службу під час воєнного стану в Україні

Український парламентарний омбудсмен Лубінець в своїй щорічній доповіді висунув...

Україна розпочала серійне виробництво далекобійних дронів

Український військово-промисловий комплекс зробив значний крок у підсиленні своїх...