Як українцям зберегти свої заощадження під час війни

В умовах ймовірної девальвації гривні українці стикаються з вибором, як найкраще захистити та примножити свої заощадження. Експерти наголошують, що останній тиждень стабільності на валютному ринку може завершитися, а отже, прийняття обдуманих фінансових рішень стає ще більш актуальним.

Альтернатива валюті: інвестиції в автономність

Андрій Забловський, голова Секретаріату Ради підприємців при Кабміні, пропонує розглянути інвестиції не лише у валюту, але й у засоби, що забезпечують автономність у домівках, зокрема зарядні станції, паливні котли чи генератори. Це є актуальним на тлі можливих проблем в енергетичному секторі. “Долари не зігріють оселю, – коментує Забловський, – а от зарядна станція або генератор можуть стати цінною інвестицією в умовах кризи.”

Доларова готівка: надійність у довгостроковій перспективі

Фінансовий аналітик Андрій Шевчишин підкреслює, що доларова готівка залишається привабливим засобом збереження коштів, особливо для довгострокового зберігання. За його словами, валюта є високоліквідною і легкодоступною в разі потреби, що додає їй ваги серед прихильників “кешу”. “Наразі гарний час для купівлі валюти”, – вважає Шевчишин, зауважуючи, що доларова готівка може допомогти уникнути ризиків, пов’язаних із можливою девальвацією гривні.

Гривневі облігації: високі відсотки й вигідні умови

Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин радить українцям звернути увагу на облігації внутрішньої держпозики (ОВДП). Він зазначає, що облігації на 3-6 місяців пропонують привабливі 15% річних, що перевищує дохідність звичайних депозитів. Крім того, інвесторам не потрібно сплачувати податки з прибутку, що робить ОВДП вигідним варіантом для тих, хто хоче отримати прибуток від повільної девальвації гривні.

Депозити: надійність гривні та нові умови оподаткування

Дмитро Замотаєв, директор департаменту роздрібного бізнесу “Глобус Банку”, звертає увагу на довготривалі депозити з високими ставками, що є популярними серед вкладників. Попри збільшення військового збору до 5%, загальне оподаткування доходів з депозитів зросло до 23%. Це не стосується депозитів військовослужбовців, але не викликає зменшення інтересу до вкладів. Середні ставки досягають 13% річних, а за деякими програмами – до 15%, що забезпечує надійну підтримку гривневих заощаджень для довгострокових вкладників.

Що робити зараз? Поради для українців

Експерти радять зважити всі можливі варіанти, адже валютні коливання можуть вплинути на фінансові плани. Зокрема, аналітики рекомендують не поспішати з продажем валюти, очікуючи, що до кінця року долар зростатиме в ціні. Натомість, для тих, хто готовий вкладати в національну валюту, надійним вибором є ОВДП або депозити з високою дохідністю.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Росія готується до десятка масованих атак

Російська Федерація продовжує активно готуватися до нових масованих ударів...

S.T.A.L.K.E.R. 2 побила рекорд українських ігор у Steam

Після 15 років очікувань, нескінченних переносів і навіть скасувань,...

Ексдиректор Оператора ГТС вимагає премію в 10,5 млн грн

Колишній генеральний директор Оператора газотранспортної системи України Сергій Макогон...

Україна готова відновити авіасполучення

Україна на 95% готова відновити авіаперевезення, проте це залежить...

Захворюваність на грип і COVID-19 в Україні зростає

За минулий тиждень (з 11 по 17 листопада) в...

Аспіранти-контрактники не зможуть отримати відстрочку наступного року

В Україні вирішили скасувати відстрочку від мобілізації для аспірантів-контрактників....

Зрадникам і домашнім тиранам – зась: Рада ухвалила важливий законопроєкт

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт №10298,...

Канада передає Україні зенітно-ракетний комплекс NASAMS

Міністр оборони Канади Білл Блер оголосив, що Канада передала...