Як уникнути проблем під час перевірки військово-облікових документів

На період мобілізації в Україні визначено перелік осіб, які уповноважені перевіряти військово-облікові документи у чоловіків віком від 18 до 60 років. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Згідно з новими правилами, перевірка військово-облікових документів може здійснюватися у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон представниками Держприкордонслужби, а також за місцем проживання, роботи чи навчання — уповноваженими представниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) або поліцейськими.

Представники ТЦК, поліцейські чи інші уповноважені особи повинні назвати свої ПІБ, посаду та пред’явити службове посвідчення. Вони мають право запитувати військово-облікові документи разом із документом, що засвідчує особу. Весь процес супроводжується фото- та відеофіксацією.

Під час звірки даних перевіряється належність громадянина до військового обов’язку, його персональні дані та дані військово-облікового документа в реєстрі “Оберіг”. Якщо виявляються порушення військового обліку, громадянин повинен прослідувати до ТЦК для уточнення даних та проходження медичного огляду.

У разі відмови від отримання повістки, уповноважений представник складає акт відмови, який підписується мінімум двома членами групи оповіщення. У разі відмови прослідувати до ТЦК, поліцейський проводить адміністративне затримання.

Військово-обліковий документ, виданий до 18 травня 2024 року, залишається чинним. Чоловіки у віці 18-60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ і пред’являти його на вимогу представників ТЦК або поліцейського.

Адвокат Тетяна Даниленко наголошує, що повістки можуть вручатися для уточнення даних, якщо виникають розбіжності між військово-обліковим документом та даними Єдиного державного реєстру призовників. Відмова від повістки тягне за собою юридичну відповідальність.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Як зміниться рух поїздів “Укрзалізниці” у грудні

З грудня 2024 року "Укрзалізниця" запроваджує зимовий розклад руху...

Українська легенда спорту Харлан спростувала чутки про завершення кар’єри

Дворазова олімпійська чемпіонка, одна з найтитулованіших українських спортсменок Ольга...

Росія готується до десятка масованих атак

Російська Федерація продовжує активно готуватися до нових масованих ударів...

S.T.A.L.K.E.R. 2 побила рекорд українських ігор у Steam

Після 15 років очікувань, нескінченних переносів і навіть скасувань,...

Ексдиректор Оператора ГТС вимагає премію в 10,5 млн грн

Колишній генеральний директор Оператора газотранспортної системи України Сергій Макогон...

Україна готова відновити авіасполучення

Україна на 95% готова відновити авіаперевезення, проте це залежить...

Захворюваність на грип і COVID-19 в Україні зростає

За минулий тиждень (з 11 по 17 листопада) в...

Аспіранти-контрактники не зможуть отримати відстрочку наступного року

В Україні вирішили скасувати відстрочку від мобілізації для аспірантів-контрактників....