Наразі захисники України активізували напади на стратегічно важливі об’єкти в глибині тилу окупантів, використовуючи ударні безпілотні літальні апарати (БПЛА), також відомі як “дрони-камікадзе”. Згідно з аналізом відкритих джерел інформації (OSINT), проведеним Хаєм Саттоном, розглянуті різновиди цих літальних апаратів використовуються українськими Збройними Силами для здійснення атак:
- Mugin-5: Китайський БПЛА, який вже використовувався під час атаки на штаб Чорноморського флоту в Севастополі та інші стратегічні об’єкти у серпні 2022 року.
- Ukrjet UJ-22 Airborne: Одномоторний безпілотник з вантажопідйомністю до 20 кілограмів, використовувався при атаках на Москву в лютому 2023 року.
- Morok: OWA-UAV, розроблений на базі дрона-мішені RZ-60, із дальністю польоту 300 кілометрів та боєголовкою масою 3 кілограми.
- UJ-25 Skyline: Дрон із реактивним двигуном та характерними стрілоподібними крилами, щодо якого інформація обмежена.
- UJ-26 Beaver (“Бобер”): Представлений у 2023 році, має дальність польоту 1000 кілометрів і корисне навантаження 20 кілограмів, використовувався для атак на Москву.
- Lyutyi (“Лютий”): Великий дрон із дизайном, що нагадує Antonov АН-БК-1 “Горлиця”, що зазнав аварії на території Нижнього Новгорода минулого місяця.
- AQ-400 Scythe (“Коса”): Проєкт, що вже введено в серійне виробництво, із дальністю польоту 750 кілометрів та корисним навантаженням 32 кілограми.
- Unnamed Types: Різновиди БПЛА, включаючи невизначений тип, який може виявитися новітнім дроном-камікадзе української розробки.
Перераховані вище безпілотники застосовуються ЗСУ для атак на стратегічно важливі об’єкти в глибині Росії, що допомагає збільшити обізнаність громадян РФ про війну, створити додаткове навантаження на ППО і підвищити загальну складність протиповітряної оборони.