Ярмольський і його зв’язки з Медведчуком та кримінальні справи гуманітарної допомоги

Помічник екссекретаря Ради національної безпеки і оборони України Олексія Данілова Андрій Ярмолький поїде разом з ним до Кишинева. Нікого у вищих ешелонах влади ніби не зацікавили його кримінальні справи, пов’язані з гуманітарною допомогою, та ймовірні зв’язки з кумом путіна Віктором Медведчуком.

Нещодавно стало відомо, що Олексій Данілов призначений послом України у Молдові. Та поїде він не сам. Згідно з інформацією, розповсюдженою анонімними телеграм- каналами, разом з ним у Кишинів імовірно відправляється його помічник – Андрій Ярмольський, який відомий своєю можливою причетністю до низки скандальних справ.

Ще до квітня 2022 року Андрій Ярмольський, виконуючи обов’язки заступника голови Волинської обласної військової адміністрації, займався організацією гуманітарної допомоги. Проте, стало відомо, що фірма, пов’язана з ним, поставила на Волинь сотні бронежилетів, які, як виявилося, не здатні витримати удари куль калібрів 5.45 та 7.62. Саме Ярмольський особисто підтримував закупівлю цих шоломів та бронежилетів від цієї фірми, за що з бюджету було витрачено понад 27 мільйонів гривень.

Разом зі звільненням Ярмольського на початку квітня голова адміністрації велів передати об’єкт, яким Ярмольський “опікувався” як керівник Координаційного центру, під охорону бійців батальйону “Луцьк”. Однак власник приміщення не дозволив їм заходити. Пізніше виявилося, що через цей склад пропускались тонни необлікованих вантажів.

Столична будівельна компанія ''КБР''

із проханням повернути майно, яке, як вони стверджували, належить їм і зберігається на згаданому складі. Це стосувалося бронежилетів, їх комплектуючих та іншого обладнання. Для підтвердження права власності на ці предмети вони надали видаткові накладні від імовірно фіктивного ФОПа, фірми, яка була в центрі розслідування з контрабанди та відмивання коштів.

Лист Голові Волинської військової адміністрації
Видаткові накладні від імовірно фіктивного ФОПа

Пізніше колегам-журналістам з видання “Волинські новини” надали копії цих документів

Копії документів

За дивним збігом обставин, вантажівки прибули не на склад адміністрації, а на приватний склад, яким користується Ігор Ярмольський – батько Андрія Ярмольського. Той, за словами присутніх, керував процесом разом з Юрієм Грековим, юристом, який є товаришем Ярмольського.

Але це не єдина кримінальна справа, в якій можливо фігурував Ярмольський. За даними слідства, він видавав підроблені документи, що надавали можливість військовозобов’язаним особам виїздити до Польщі, нібито для доставки гуманітарного вантажу. Таким чином він сприяв безперешкодному виїзду з території України осіб, виїзд яких у період дії правового режиму воєнного стану відповідно до чинних нормативно-правових актів обмежений.

Майже усі інтернет-видання Волині писали, що Андрію Ярмольському повідомили про підозру

Проте, зрештою жодної кримінальної справи проти нього не відкрили. Журналісти інформаційного агентства “Волинські Новини” уже тоді писали, що фігурував у лише директор ТОВ “БК КБР” Дмитро Нестеров.

Відкриті джерела говорять, що сім’я Ярмольських на Волині є добре відомою. Батько Ігор Ярмольський  протягом багатьох років очолював Маяківську сільську раду.

Батько Ігор Ярмольський

Він керував сільською радою до 2015 року. За 20 років на посаді сільського голови, сім’я Ігоря Ярмольського набула 16 земельних ділянок обсягом понад шість гектарів (6,33 га). Та й землі розташовані у відомих та небідних селах Луцького району та сусідньому Рожищенському районі.

Сім’я Ігоря Ярмольського набула 16 земельних ділянок обсягом понад шість гектарів

Він також сказав, що в основному це подаровані тещею землі дружині.

Також Ярмольський став фігурою у кримінальному провадженні, пов’язаному з екскасиркою Маяківської сільської ради Луцького району, Оксаною Шумерук, яку підозрювали у зловживанні службовим становищем та недобросовісному розпорядженні майном. А уже після поразки на виборах у 2015 році ексголова сільради вирішив приховати свої не зовсім чесні справи. Практично всі рішення ради, ухвалені за 20 років, були швидко відправлені в архів, а новообраній голові надійшов лише обмежений перелік документів. Хоча згідно з вимогами, рішення місцевих рад повинні зберігатися протягом трьох років у так званому оперативному зберіганні – тобто, у самих рад, під рукою у чиновників та депутатів.

Легковий автомобіль - Toyota Camry у власності

У 2018 році Луцька районна рада висловила недовіру Ярмольському. Того ж року його звільнили з посади голови районної державної адміністрації.

У 2021 році Ігор Ярмольський знову з’явився на політичному горизонті, претендуючи на посаду заступника голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації. І у січні 2021 року він та його син Андрій стали радниками голови цієї адміністрації. Так от надалі кар’єру будує лише Ярмольський-молодший

Що ж надбав ексчиновник РНБО, розказує декларація, подана у 2024 році. Отож, посадовець є власником двох земельних ділянок загальною площею 2 445 метрів квадратних.

Посадовець є власником двох земельних ділянок загальною площею 2 445 метрів квадратних.

Також у власності Ярмольського два авто: LEXUS LX 470 2007 року випуску (саме такий декларувала в 2017 році декларувала дружина) та AUDI A6 2015 року випуску. А ще один автомобіль AUDI A8 2020 року випуску він орендує у свого колеги Едуарда Грекова.

Також у декларації показано 270280 доларів США, 25 000 євро, 925 000 гривень готівкових коштів.

У декларації показано 270280 доларів США, 25 000 євро, 925 000 гривень готівкових коштів у власності

Не набагато бідніша від чоловіка його дружина: Наталія Ярмольська також має у готівці 217 тис.доларів США, 27 200 євро та 565 тис. гривень.

Наталія Ярмольська також має у готівці 217 тис.доларів США, 27 200 євро та 565 тис. гривень

Отож, до 2021 року Андрій Ярмольський засновником юридичної фірми ” робінсон Патман”

До 2021 року Андрій Ярмольський був засновником юридичної фірми ''Робінсон Патман''

половини фірми “Фінкорд Інтелідженс”, яка є адвокатським об’єднанням,

Андрій Ярмольський був засновником фірми ''Фінкорд Інтелідженс''

До речі на сьогодні власником є Едуард Греков, який разом з Ярмольським прийшов працювати на Прикарпаття. У тому ж 2021 році і Ярмольський і Греков були видалені як засновники адвокатського об’єднання “Ісу Лоєрс”.

У 2021 році і Ярмольський і Греков були видалені як власники адвокатського об’єднання ''Ісу Лоєрс''

У кінці грудня 2020 року Андрія Ярмольського призначено позаштатним радником голови Івано-Франківської ОДА Андрія Бойчука. До речі, саме тоді обов’язки позаштатного радника голови виконував Едуард Греков.

Відтоді кар’єра Ярмольського у державній службі стрімко пішла вгору. І вже у березні 2021 року він став заступником голови Івано-Франківської ОДА. Саме тоді ЗМІ писали, що посадовець був представником інтересів кума путіна – Віктора Медведчука.Тоді ж відкриті мережі повідомляли, що Андрій Ярмольський та Едуард Греков представляли інтереси Медведчука на Прикарпатт через ТОВ “Юридична компанія “Фінкорд Інтелідженс”. Ця адвокатська компанія грала значну роль у отриманні незаконних судових рішень на користь Медведчука у справах, пов’язаних з нафтогазовими оборудками. За цих же даними джерел, адвокати компанії Тетяна Кравченко та Ігор Громич співпрацюють з помічниками голови ОДА в ухиленні від сплати коштів у державний бюджет. Навіть було оприлюднено відповідне судове рішення

Судова справа

26 серпня 2021 року Ярмольський призначений заступником голови Волинської військової адміністрації. Саме тут він і потрапив у скандал з гуманітарними вантажами та можливим переправлянням військовозобов’язаних до Польщі. Тоді правоохоронці нібито навіть намагались відкрити кримінальну справу. Проте все закінчилося там, де і розпочалося. А кар’єра пішла знову вгору і Ярмольський обійняв посаду заступника керівника служби з питань зовнішньополітичної безпеки та міжнародного співробітництва Ради національної безпеки і оборони України.

На даний час на звернення СтопКору відреагувала лише Волинська обласна військова адміністрація, яка надіслала до редакції відмову про надання інформації. Проте у листі запевнила, що дане питання буде розглянуто як звернення з подальшим інформуванням нашого інформаційного видання.

Відповідь Волинської обласної військової адміністрації

Нагадаємо, колишній секретар РНБО Олексій Данілов після свого звільнення так і не став послом України у Молдові, хоча на цю посаду його кандидатуру погодив президент Володимир Зеленський. Що з його призначенням – достеменно невідомо, адже в Міністерстві закордонних справ України та в самому посольстві поки від цього питання відмовчуються. Ба більше, вже протягом майже двох місяців залишається невідомим, чим зараз займається Данілов.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Рідна мати Миколи Тищенка торгує біля метро шкарпетками

Мати скандального нардепа Миколи Тищенка, Жанна, продає букетики з...

Головного підрядника “Великого будівництва” Юрія Бойка звільнили від кримінальної відповідальності

Судова справа, яка тривала протягом декількох місяців, привела до...

ВАКС вимагає розслідування можливого незаконного збагачення голови НЕК “Укренерго” Кудрицького

Верховна адміністративна комісія справедливості (ВАКС) України прийняла рішення задовольнити...

Нардеп Ар’єв демонструє розкішне життя у Верховній Раді, увімкнені всі лампи і працюють кондиціонери

Український нардеп Олексій Ар'єв став об'єктом гострої критики після...

За корупцію тепер можна буде відкупитись, заплативши офіційно штраф

Верховна Рада України затвердила законопроєкт №11340, який став причиною...

Українські військові залишили Кринки, офіційної інформації поки не має

На передовій в Україні на островах Дніпра розгортаються нові...

За штрафи військовозобов’язаного можуть забрати майно, оформлене на дружину

Майно оштрафованого військовозобов'язаного можуть заарештувати, навіть якщо воно оформлене...

Солдата засудили за умисне вбивство цивільного у Харківській області

У Полтавській області суд засудив військовослужбовця до 9 років...