Європа чи США: хто візьме відповідальність за безпеку України

Команда президента США Дональда Трампа демонструє готовність розглянути питання надання гарантій безпеки Україні. Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на високопоставленого чиновника. Попри початковий скептицизм Трампа щодо активної участі США, його адміністрація визнала необхідність долучитися до процесу, щоб забезпечити авторитет майбутніх безпекових угод.

Європейські урядовці активно переконують адміністрацію Трампа в необхідності участі США в майбутніх миротворчих зусиллях. Президент України Володимир Зеленський наголошує на важливості включення американських військ до будь-яких миротворчих сил, адже європейської підтримки недостатньо для стримування Росії.

Проте Вашингтон, хоч і демонструє відкритість до обговорення, дає зрозуміти: основний тягар витрат і відповідальності має взяти на себе Європа. Зокрема, Трамп очікує активної ролі європейських країн у фінансуванні та реалізації будь-якої миротворчої угоди.

Адміністрація Трампа, за словами джерела, визнає неминучість надання гарантій безпеки Україні. Однак позиція Білого дому обмежує пряму участь американських військових, акцентуючи на економічних санкціях проти Росії та відновленні України за рахунок приватного сектору.

Ця стратегія викликає побоювання серед європейських лідерів. Наприклад, президент Франції Еммануель Макрон запропонував розгортання європейських миротворчих військ. Але такі ініціативи можуть створити розкол у НАТО, якщо США не братимуть активної участі.

Трамп поки що не представив чіткої позиції щодо миротворчих зусиль. Його попередження Росії про посилення економічного тиску залишаються на рівні заяв, а Москва не демонструє готовності йти на поступки.

У той час як Київ очікує на приїзд спеціального представника США Кіта Келлога для обговорення деталей, невизначеність у позиції Вашингтона створює труднощі для європейських союзників. Лідери НАТО та України наголошують: без сильних гарантій безпеки існує ризик нового витка війни.

Попри певну готовність адміністрації Трампа брати участь у забезпеченні безпеки України, її позиція може залишити Європу перед необхідністю взяти більшу відповідальність на себе. Зеленський наполягає, що лише участь американських військ у миротворчих силах може гарантувати довіру до угоди.

Чи зможе Вашингтон узгодити свої інтереси з очікуваннями Києва та європейських союзників — питання, яке залишається відкритим.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Аптеки в Україні зобов’яжуть мати дешеві ліки

Український уряд ініціює новий підхід до забезпечення доступності ліків...

Посадовці КМДА та будівельники розкрадали гроші на ремонтах шкіл

У Києві правоохоронці викрили масштабну схему привласнення бюджетних коштів,...

ДБР затримало адвоката-хабарника

У Дніпрі правоохоронці затримали адвоката, який за 12 тисяч...

Україна планує продати Сенс Банк та частку “Укрнафти”

Україна продовжує курс на оптимізацію державного сектора, скорочуючи кількість...

На Закарпатті засудили чоловіка за ухилення від мобілізації

У Закарпатті Міжгірський районний суд ухвалив вирок чоловіку, якого...

П’ять причин, які дозволяють не прийти до ТЦК

Українське законодавство передбачає перелік підстав, які можуть виправдати неприбуття...

Нацрада України розширила список заблокованих сайтів

Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення ухвалила...

Чоловік журналістки Ярослави Вольвач у розшуку за ухилення від мобілізації

Чоловік журналістки «Громадського» Ярослави Вольвач, Ігор Нерівний, виявився фігурантом...