Європа чи США: хто візьме відповідальність за безпеку України

Команда президента США Дональда Трампа демонструє готовність розглянути питання надання гарантій безпеки Україні. Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на високопоставленого чиновника. Попри початковий скептицизм Трампа щодо активної участі США, його адміністрація визнала необхідність долучитися до процесу, щоб забезпечити авторитет майбутніх безпекових угод.

Європейські урядовці активно переконують адміністрацію Трампа в необхідності участі США в майбутніх миротворчих зусиллях. Президент України Володимир Зеленський наголошує на важливості включення американських військ до будь-яких миротворчих сил, адже європейської підтримки недостатньо для стримування Росії.

Проте Вашингтон, хоч і демонструє відкритість до обговорення, дає зрозуміти: основний тягар витрат і відповідальності має взяти на себе Європа. Зокрема, Трамп очікує активної ролі європейських країн у фінансуванні та реалізації будь-якої миротворчої угоди.

Адміністрація Трампа, за словами джерела, визнає неминучість надання гарантій безпеки Україні. Однак позиція Білого дому обмежує пряму участь американських військових, акцентуючи на економічних санкціях проти Росії та відновленні України за рахунок приватного сектору.

Ця стратегія викликає побоювання серед європейських лідерів. Наприклад, президент Франції Еммануель Макрон запропонував розгортання європейських миротворчих військ. Але такі ініціативи можуть створити розкол у НАТО, якщо США не братимуть активної участі.

Трамп поки що не представив чіткої позиції щодо миротворчих зусиль. Його попередження Росії про посилення економічного тиску залишаються на рівні заяв, а Москва не демонструє готовності йти на поступки.

У той час як Київ очікує на приїзд спеціального представника США Кіта Келлога для обговорення деталей, невизначеність у позиції Вашингтона створює труднощі для європейських союзників. Лідери НАТО та України наголошують: без сильних гарантій безпеки існує ризик нового витка війни.

Попри певну готовність адміністрації Трампа брати участь у забезпеченні безпеки України, її позиція може залишити Європу перед необхідністю взяти більшу відповідальність на себе. Зеленський наполягає, що лише участь американських військ у миротворчих силах може гарантувати довіру до угоди.

Чи зможе Вашингтон узгодити свої інтереси з очікуваннями Києва та європейських союзників — питання, яке залишається відкритим.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

В Україні триває мобілізація: хто має з’явитися до ТЦК у 2025 році

Після запровадження воєнного стану в країні змінюються не лише...

Кожен третій пенсіонер в Україні живе менш ніж на 100 доларів

Станом на квітень 2025 року в Україні проживає 10,3...

Суддя Господарського суду Києва допоміг проросійському бізнесмену уникнути санкцій

Скандальний суддя Господарського суду Києва Роман Бойко опинився в...

В Україну йде різке похолодання

Вже найближчими днями в Україні істотно знизиться температура повітря....

На Хмельниччині викрили 16 прокурорів із фейковою інвалідністю

Скандал із масовим оформленням фальшивих довідок про інвалідність серед...

Скандал у дзюдо: Білодід не візьме участі в чемпіонаті Європи

Дворазова чемпіонка світу з дзюдо Дар’я Білодід не включена...

Компанія, яка фігурувала в справі про розкрадання, отримала новий підряд від Нацгвардії

Військова частина 3061 Національної гвардії України уклала договір з...

На Черкащині зниклого 4-річного хлопчика знайшли мертвим у річці

У Золотоніському районі Черкаської області сталася трагедія — зниклий...