Група європейських країн розглядає можливість відправки військового контингенту в Україну після завершення війни, щоб гарантувати безпеку та стабільність у регіоні.
Великобританія та Франція є лідерами цього процесу, хоча інші європейські держави ще знаходяться на ранніх етапах обговорення участі в місії.
Про це повідомила агенція Associated Press.
Поява нових побоювань серед європейських країн пов’язана зі зміною пріоритетів безпеки в Сполучених Штатах. Офіційні особи з Європи зазначають, що якщо США можуть зосередитися на інших питаннях чи навіть укласти угоду з Путіним, то європейці повинні бути готові до цього сценарію, щоб запобігти посиленню російського впливу в регіоні.
Італія, Нідерланди, Німеччина та Польща наразі залишаються обережними в цьому питанні, адже деякі країни мають свої конституційні обмеження чи потребують парламентських погоджень для участі в міжнародних військових місіях. Зокрема, Німеччина буде мати можливість змінити свою позицію після майбутніх виборів 23 лютого.
Міністр оборони Естонії Ханно Певклур зазначив, що поточний план перебуває на «дуже ранній стадії», і реалізація цього контингенту буде залежати від умов мирного врегулювання та змін на лінії фронту. Якщо конфлікт буде заморожено і сили обох сторін скоротяться, Європі не буде проблематично розмістити свої війська в Україні. Однак, якщо війна триватиме на активних етапах, реалізація такого плану стане значно складнішою.
Експерти наголошують, що місія Європи повинна бути потужною військовою силою, а не миротворцями у стилі «блакитних касок» ООН. Це необхідно, щоб продемонструвати Росії, що спроби послабити ситуацію будуть зустрінуті сильним опором. Колишній командувач армією США в Європі Бен Ходжес підкреслив, що майбутня місія повинна бути настільки потужною, щоб забезпечити мир та стабільність на довготривалу перспективу.