Європа в розбіжностях перед приходом Трампа

Перед інавгурацією обраного президента США Дональда Трампа в європейських столицях потрібно розкол думок щодо підтримки України. В центрі уваги – питання коаліції миротворців для стабілізації ситуації в Україні та перспективи її членства в НАТО.

При цьому президент Фінляндії Александр Стубб і прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен вважають, що тільки членство в Північноатлантичному альянсі може гарантувати суверенітет України, пише Financial Times.

Повідомляється, що деякі дипломати вважають, що коаліцію миротворців неможливо організувати без підтримки Сполучених Штатів Америки – зокрема, в галузі рекогносцировки (розвідки для отримання відомостей про противника).

“І, можливо, без остаточного підкріплення безпеки у вигляді американської ядерної парасольки”, – йдеться в матеріалі.

Нідерландський політик і 11-й генеральний секретар НАТО Де Хооп Схеффер називає членство України в Альянсі “найекономічно найефективнішим рішенням”. Однак, за його словами, обраний президент США Дональд Трамп не пропонуватиме Україні цей варіант, щоб посадити кремлівського диктатора Володимира Путіна за стіл переговорів.

“Він дуже чітко дав зрозуміти, що європейцям доведеться розмістити війська на землі, а Сполучені Штати цього робити не будуть”, – зазначив він.

Директор київського аналітичного центру “Нова Європа” Альона Гетманчук заявляє, що тільки “запрошення та поступовий вступ до НАТО” є єдиною надійною гарантією, яка переконає Україну підтримати мирну угоду.

За її словами, європейським союзникам потрібно буде надати “перехідні” зобов’язання, починаючи з військових інструкторів і радників і закінчуючи “місією стримування у вигляді боєготових військ”.

ЗМІ пише, що саме з “очікуваннями” пов’язані найбільші розбіжності в думці. У Східній і Північній Європі більш спектично ставляться до готовності Росії сісти за стіл переговорів, ніж жителі Південної Європи.

“Скептики самі розходяться в думках щодо того, що робитиме Трамп, якщо Путін відкине його вмовляння: одні сподіваються, що він подвоїть підтримку України, інші побоюються, що він може взагалі відмовитися від неї. Це ускладнює пошук спільних позицій, які можна було б представити Білому дому як доказ готовності Європи взяти на себе більший тягар підтримки Києва”, – йдеться в матеріалі.

Раніше ми повідомляли, що за якої умови в Україні можуть з’явитися німецькі миротворці. Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що це станеться тільки після того, як припиниться вогонь.

“Я хочу чітко заявити одну річ: поки війна не закінчиться, на українській землі не буде жодного німецького солдата”, – зазначив він.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Компанія з 18 кримінальними справами отримає 107 мільйонів на реконструкцію лікарні в Дніпрі

Департамент капітального будівництва Дніпропетровської ОДА готується віддати понад 107...

Українці не можуть купити квитки: «Укрзалізницю» підозрюють у махінаціях

У соцмережах набирає обертів обурення через неможливість купити квитки...

Олег Винник відповів на звинувачення у втечі з України

Співак Олег Винник публічно прокоментував чутки про нібито втечу...

МОЗ зафіксувало спалахи кишкових інфекцій у трьох областях України

Міністерство охорони здоров’я повідомило про нові спалахи гострих кишкових...

Ахметова пов’язують із розкішною віллою в Куршевелі вартістю понад 17 мільйонів євро

Французька компанія Holdview Properties, яка, ймовірно, пов’язана з українським...

Компанія «Онур» отримала 2 мільярди на будівництво КПП на Закарпатті без конкуренції

Минулого тижня через систему «Прозорро» було оголошено тендерів на...

Компанії нардепа Шахова блокують закупівлі систем оповіщення по всій країні

Компанії, пов’язані з народним депутатом Сергієм Шаховим, системно блокують...

Як вилікувати жирову хворобу печінки без таблеток: поради дієтолога

Жирна їжа, надлишок цукру та алкоголю — саме ці...