Юрій Голик, ідеолог “Великого будівництва” виїхав з України

Згідно з інформацією, отриманою від джерел DT.UA у Державній прикордонній службі України, консультант Офісу президента та власник скандального телефону зі “зливами” НАБУ Юрій Голик залишив територію України. Відомо, що в даний момент він перебуває в Австрії.

“Голик виїхав через систему “Шлях” з довідкою про інвалідність і перебуває в Австрії”, – стверджує співрозмовник.

Джерела в НАБУ підтвердили, що тиждень тому детективи, в рамках розслідування справи Резніченка/Голика (про виграні ТОВ «Будінвест інжиніринг» тендери на ремонт доріг у Дніпропетровській області на суму понад 1,5 млрд грн), провели обшук основного фігуранта справи Валентина Резніченка у його машині. Після цього Юрій Голик справді міг залишити Україну.

«НАБУ перевіряє за оперативними каналами достовірність цієї інформації, оскільки прямого доступу до системи “Шлях” бюро не має», — уточнило джерело.

Про те, які додаткові докази могли знайти детективи під час обшуку Резніченка і чому цей факт вплинув на рішення Голика втекти з України, поки що інформації немає. Очевидно одне: фігурант топрозслідування про корупцію у вищих ешелонах влади, що спричинило глобальну кризу в НАБУ, вже не в Україні. І це точно не “плюс” у скарбничку розслідування справи та тих, хто це допустив.

Юрій Голик – консультант Офісу президента, ідеолог “Великого будівництва”, власник скандального телефону зі “зливами” Національного антикорупційного бюро.

Про який злив даних ідеться

  • 22 травня в медіа з’явилася інформація, що співробітники Національної поліції та Спеціалізованої антикорпрокуратури влаштували обшуки за місцем проживання співробітника НАБУ. В САП підтвердили обшуки та уточнили, що вони стосуються розголошення інформації оперативно-розшукової діяльності, тобто зливу даних. При цьому в прокуратурі заявили, що залучили до обшуку Національну поліцію “через недостатність ресурсів Управління внутрішнього контролю НАБУ”. Журналісти з’ясували, що справа стосується зливу даних стосовно Юрія Голика – ідеолога “Великого будівництва”.
  • Згодом в САП пояснили, що йдеться про справу щодо колишнього голови Дніпропетровської ОВА Резніченка та його партнера Юрія Голика – під час “Великого будівництва” зникло півтора мільярда гривень.
  • У САП заявили, що залучили до обшуку Національну поліцію “через недостатність ресурсів Управління внутрішнього контролю НАБУ”. НАБУ відповіло, що має достатні ресурси для розслідування.
  • 24 травня у зв’язку з розслідуванням зливу даних від службових обов’язків усунули Гізо Углаву – першого заступника директора НАБУ. До того, як Семен Кривонос очолив Бюро, він був в.о. директора. Того ж дня САП і НАБУ оприлюднили спільну заяву про виток даних.
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Придбати авто стане ще дорожче

Кабінет Міністрів України виступив із законодавчою ініціативою, що передбачає...

За даними Міноборони все більше жінок долучається до ЗСУ

За останніми даними, оприлюдненими Уповноваженим представником Міністерства оборони Олексієм...

Російські війська збираються наступати на Суми

Ветеран російсько-української війни, майор запасу Олексій Гетьман, заявив, що...

Жахливе ДТП в Одесі з багатьма постраждалими

У Хаджибейському районі Одеси сталася дорожньо-транспортна пригода з маршруткою,...

Василь Ломаченко відмовився від бою з Джервонтою Девісом

Український боксер Василь Ломаченко (18-3, 12 КО) вирішив відмовитися...

Нові деталі вбивства Ірини Фаріон

У суботу, 20 липня, заступник генерального прокурора Антон Войтенко...

Найвразливіші міста України до блекаутів

Київ, Харків та Одеса є найбільш вразливими великими містами...

Як нові податки змінять життя українців

В Україні на горизонті нові податкові зміни, які можуть...