В Україні, через мобілізацію, виникає безліч питань щодо правильності вручення повісток. Адвокат Дмитро Франчук у коментарі для УНІАН пояснив, коли повістка вважається врученою згідно з українським законодавством. За його словами, якщо повістку залишили в поштовій скриньці, передали родичам чи сусідам, вона не вважається врученою.
Юрист наголосив, що роботодавець зобов’язаний забезпечити передачу повістки військовозобов’язаному особисто в руки. Для того, щоб повістка, надіслана поштою, вважалась врученою, потрібно дотримуватись кількох умов:
- Повістка має бути надіслана рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
- Військовозобов’язаний має особисто підписати отримання листа.
- Наявність повідомлення про вручення на пошті, яке підтверджує факт доставки або причину невручення.
Також варто зазначити, що навіть якщо одержувач не забрав листа з пошти, повістка вважатиметься врученою. Для цього існує певний термін, протягом якого потрібно забрати лист.
З 1 грудня вступають в силу нові штрафи для військовозобов’язаних, які порушують правила військового обліку. Адвокат Роман Сімутін розповів, які покарання можуть застосовуватися до чоловіків, що не повідомляють органи про зміну місця проживання або інших даних, як того вимагає закон.