За рік в Україні зняли статус небезпечної території з 18 тисяч квадратних кілометрів

У минулому році в Україні після проведення обстеження на предмет наявності вибухонебезпечних предметів було скасовано статус небезпечної території для загальної площі 18 тисяч квадратних кілометрів. Про це повідомив заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний, який відповідає за координацію гуманітарного розмінування.

“174 тисячі квадратних кілометрів — це територія, яка потенційно може бути небезпечною та поза нашим контролем. Це область, де тривають або відбуваються бойові дії. Протягом минулого року ми провели обстеження та зняли статус небезпечної території з 18 тисяч квадратних кілометрів”, – зазначив Безкаравайний.

Він відзначив, що після закінчення війни планується обстеження певної території, включаючи Крим або кордон з Російською Федерацією, протягом 10 років. Більшість цієї території (80%) повинна бути повернена до продуктивної експлуатації, але ймовірно, що решта 20% залишиться забрудненою вибухонебезпечними предметами.

“Найімовірніше, 20% залишаться забрудненими, і цю частину доведеться дуже довго та ретельно розміновувати. Кожен квадратний метр, кожен квадратний сантиметр потребуватиме просівання через сито та огляду за допомогою щупа”, – пояснив заступник міністра.

Безкаравайний також зазначив, що нова Національна стратегія протимінної діяльності, представлена Мінекономікою у грудні, має на меті зменшити вплив вибухонебезпечних предметів на людей та економічну діяльність.

“Наша мета — не знайти і видалити всі міни з землі. Ми прагнемо зменшити вплив цих мін на життєдіяльність людей і економіку. Протягом 10 років ми плануємо повернути до продуктивного використання 80% територій, які зараз вважаються потенційно небезпечними”, – додав він.

Заступник міністра також повідомив, що у Мінекономіки розробляється програма компенсацій для фермерів, які самостійно фінансували обстеження та розмінування своїх земель. На цей напрямок передбачено 3 мільярди гривень у держбюджеті на 2024 рік.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Науковці встановили, як гормони впливають на пробудження після анестезії

Загальна анестезія давно сприймається як однакова для всіх пацієнтів....

Екологи пояснили, чому на Київщині виник атмосферний вихор

У Броварському районі Київської області зафіксували незвичне природне явище...

Сільрада Бучанщини підписала договір на будівництво дитсадка за 173 мільйони

У селі Петрушки Бучанського району планують збудувати дитячий садок...

Кому з українок заборонено виїзд за кордон під час воєнного стану

Під час дії воєнного стану в Україні певні категорії...

Біженцям з України в Естонії уріжуть фінансову допомогу: кого торкнуться зміни

Із травня 2025 року українські біженці в Естонії більше...

У Запоріжжі косметологічна процедура ледь не стала фатальною

У Запоріжжі вперше в регіоні виявили випадок ятрогенного ботулізму...

В Офісі Президента готуються до припинення вогню

За інформацією нашого джерела в Офісі Президента, Андрій Єрмак...

Часник, зелений чай і ще чотири продукти, які можуть скоротити життя

Не всі продукти, які ми вважаємо корисними, насправді сприяють...