За втратою зору стоять бактерії, – з’ясували вчені

Нещодавно проведене дослідження вчених привернуло увагу громадськості та наукової спільноти новими відкриттями щодо зв’язку між мікробіотою кишківника та втратою зору. Дослідження показало, що під час ушкодження бар’єру сітківки очей, бактерії з кишківника можуть проникнути у внутрішні структури ока та сприяти розвитку захворювань, що призводять до втрати зору.

Група дослідників з Китаю та Великої Британії зробила важливе відкриття, яке може змінити розуміння та лікування деяких очних захворювань. Вони виявили, що у мишей з мутацією певного гена, відомого як Crumbs homolog 1 (CRB1), бактерії з кишківника потрапляють у пошкоджені ділянки ока. Ця мутація — відомий винуватець деяких спадкових захворювань очей, які можуть призвести до значної втрати зору або навіть сліпоти, пише ScienceAlert.

Мутація CRB1 впливає на сітківку — найважливішу частину ока, що відповідає за перетворення світла в зображення, яке ми бачимо. У нормі наша сітківка має тонку структуру, яка дає їй змогу ефективно вловлювати світло, але у мишей з мутацією цього гена ця структура розвивається неправильно. Це навело дослідників на думку про те, чи не сприяє пошкодженню присутність якихось бактерій в оці. Під час дослідження вони виявили, що білок, що виробляється геном CRB1, який допомагає підтримувати захисні бар’єри як у кишківнику, так і в оці, у разі мутації гена не виробляється належним чином. Цей дефект справді дає змогу бактеріям виходити з кишківника, подорожувати кровотоком і потрапляти в око, що може призвести до втрати зору.

Під час експериментів лікування мишей антибіотиками зменшило ушкодження сітківки та запобігло деякій частці втрати зору, що дало змогу вченим припустити, що управління бактеріями може стати новим способом лікування подібних захворювань. Коли дослідники виправили мутацію CRB1 у кишечнику, це не усунуло проблему порушеного бар’єру, але ця маніпуляція призвела до зменшення пошкодження сітківки. Це вказує на те, що наявність бактерій, а не тільки проблема порушення бар’єру, є ключовим фактором у процесі розвитку цих захворювань.

Це дослідження відкриває науці новий шлях до розуміння і потенційного лікування очних захворювань, пов’язаних з мутацією CRB1. Виявивши непомітний шлях бактерій з кишківника в око, вчені змогли припустити, що лікування, спрямоване на ці бактерії, може навіть допомогти запобігти сліпоті в деяких випадках. Незважаючи на те, що їхнє дослідження перебуває на ранній стадії і в основному проводиться на мишах, його результати багатообіцяючі для мільйонів людей, які страждають від втрати зору. Воно не тільки проливає світло на новий зв’язок між кишківником і здоров’ям очей, а й припускає, що вивчення ролі кишкових бактерій може призвести до інноваційних методів лікування відразу цілої низки захворювань у майбутньому.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

У столиці триває обговорення кандидатів на посади голів райдержадміністрацій

За інформацією наших джерел, голова Київської обласної державної адміністрації...

Сни можуть попереджати нас про хвороби

Сни — це не просто випадкові картинки, які виникають...

Суд виніс умовні вироки у справі смертельної ДТП з кортежем Ярославського

Харківський суд виніс вирок у гучній справі про смертельну...

Обшуки у керівництва Нацгвардії можуть бути пов’язані з політичним тиском

Обшуки, проведені НАБУ у керівництва Національної гвардії України, можуть...

За перші три місяці 2025 року в ДТП загинуло понад 1200 українців

За даними Патрульної поліції України, лише за перші три...

До 20 травня українцям обіцяють холодну і дощову погоду

Попри середину травня, тепла весняна погода не поспішає повертатися...

День вишиванки єднає українців усього світу

Щороку у третій четвер травня в Україні відзначають День...

П’ять головних загроз від “мирної” спецоперації Кремля у Стамбулі

Кремль знову йде в атаку — цього разу не...