За яких умов Україна може піти на компроміс з Росією

Обговорення можливого мирного договору між Україною та Росією, ініційованого США, триває. Багато українців сприймають цей сценарій із занепокоєнням, адже такі угоди можуть передбачати поступки, зокрема територіальні. Водночас певні умови перемир’я можуть бути прийнятними, якщо вони забезпечать реальні гарантії безпеки.

Майор Національної гвардії України, офіцер секції планування бригади “Рубіж” Дмитро Кожубенко висловив свою позицію в ефірі “24 Каналу”. За його словами, будь-яке можливе припинення війни має супроводжуватися працюючими гарантіями безпеки, інакше Росія просто використає паузу для переозброєння та підготовки до нового наступу.

“Я воюю з 2014 року. І мені дуже важко сприйняти те, що ми можемо поступитися великою територією нашої країни. Але я розумію, що ми дійсно не витягуємо цю катку. Ми значно слабші. І я вже бачив Мінськ, я бачив підписання домовленостей з Росією. Я знаю, чого вони варті. Тому нам потрібні дійсно реальні гарантії безпеки, працюючі. А не ці обіцянки”, – зазначив Кожубенко.

Військовий підкреслює, що переговори можуть бути можливі, якщо не йтиметься про значні поступки в територіях, а повернення окупованих земель відбуватиметься дипломатичним шляхом.

“Ми можемо піти на перемовини, якщо отримаємо реальні гарантії безпеки та якщо поступки будуть мінімальними. Але далі, дипломатичним шляхом, наші території все одно повинні повертатися”, – додає Кожубенко.

Багато експертів вважають, що зустріч українських і американських представників у Саудівській Аравії цього тижня може бути ключовою для майбутнього війни. Видання The Times пише, що ця зустріч може стати останнім шансом для Володимира Зеленського налагодити відносини з Вашингтоном.

Зі свого боку, Financial Times повідомляє, що Київ спробує переконати США відновити військову допомогу та обмін розвідданими. Україна намагатиметься довести, що Зеленський готовий до компромісів, але не на умовах, які можуть стати катастрофічними для державності.

Попри міжнародний тиск, Україна не готова погоджуватися на умови, які можуть поставити під загрозу майбутнє країни. Головний акцент Києва – реальні гарантії безпеки, а не просто замороження конфлікту. Чи зможуть сторони знайти компроміс, стане зрозуміло після переговорів у Саудівській Аравії.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Прогноз погоди на 25 березня: хмарно, місцями дощі, але тепло

У вівторок, 25 березня, в Україні збережеться відносно тепла...

Молитовне місце президента: у центральній синагозі Києва є крісло Зеленського

Президент України Володимир Зеленський має іменне місце у центральній...

Благовіщення Пресвятої Богородиці: історія, значення та традиції свята

Благовіщення Пресвятої Богородиці – одне з дванадцяти найбільших християнських...

Судді та прокурори у 2025 році: нові автомобілі, квартири та щедрі подарунки

У 2025 році судді та прокурори вже задекларували понад...

Сонячне затемнення 29 березня: точка перезавантаження для кожного

Останній тиждень березня стане справжнім астрологічним випробуванням. 29 березня...

Лісівник із мільйонними доходами: декларація Володимира Туревича викликає запитання

Начальник Любомльського надлісництва Філії Поліський лісовий офіс Володимир Туревич...

Суд наклав арешт на причали ТОВ «Чорноморський рибний порт» на Одещині

Скандал навколо ТОВ «Чорноморський рибний порт» (ТОВ «ЧРП») досяг...

Дмитро Чалий розвиває бізнес у Словаччині та Австрії після скандалів з виведенням флоту з держвласності

Дмитро Чалий, колишній голова ПрАТ "Українське Дунайське пароплавство" (УДП),...