Наразі забруднення у річці Десна досягло нижче міста Чернігів, зокрема, села Количівка Чернігівської області. Проте, за даними Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України (Міндовкілля), на даний момент немає ризиків погіршення якості води біля питних водозаборів у Києві.
Згідно з інформацією на 9 вересня, забруднені води накопичилися в межах Чернігова біля зруйнованого автомобільного мосту і просунулись до села Количівка. Незважаючи на це, кількість випадків інтенсивного запаху та масової загибелі риби тут залишається незначною. Випадки мору риби спостерігаються у кількох населених пунктах Чернігівської області, зокрема в Чернігові, селах Макошино, Ушня, Боромики, Вознесенське та Салтикова Дівиця. Станом на сьогодні зібрано близько 17,5 тонн загиблої риби.
Міндовкілля активно співпрацює з ПрАТ «АК Київводоканал» для розробки комплексу заходів на випадок можливого погіршення якості води біля питних водозаборів. Зокрема, розглядається встановлення додаткових аераторних установок для насичення річки киснем. Однак, як повідомляє пресслужба міністерства, наразі немає потреби у введенні таких заходів, оскільки якість води залишається стабільною.
Забруднення у річці Сейм, що є однією з причин проблем із Десною, почалося на території Росії. Причини забруднення поки що не встановлені — це могло бути як умисне діяння, так і наслідок раптової аварії. Колишній міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець наголосив на важливості запобігання поширенню забруднених вод до водозабору столиці.