ЗАЕС: Усі енергоблоки вперше з початку війни перебувають у стані “холодного зупину”

Уперше з кінця 2022 року всі шість енергоблоків Запорізької атомної електростанції було переведено у стан “холодного зупину”. Останній, четвертий реактор, увійшов у цей режим в суботу, 13 квітня. Про це повідомив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

Усі шість енергоблоків були переведені у стан холодного зупину після того, як четвертий енергоблок пройшов цю процедуру рано вранці у суботу.

Процес переведення енергоблоку №4 з “гарячого” на “холодний” режим зупинки розпочався у п’ятницю вранці і був завершений у суботу о 7:30 ранку. Це рішення було прийнято, оскільки в місті Енергодар, де розташована станція і де проживає більшість персоналу, завершився зимовий опалювальний сезон.

“Я вітаю цей крок, який Агентство рекомендувало протягом певного часу, оскільки він підвищує загальну безпеку об’єкту”, – зазначив Гроссі.

Хоча рішення про холодний зупин всіх шести енергоблоків є позитивним, оскільки охолодження реакторів забезпечує додатковий буфер на випадок аварії, воно не вирішує фундаментальних проблем, що виникли на станції нещодавно. На думку МАГАТЕ, ядерна безпека на цьому об’єкті залишається дуже нестабільною.

Нагадаємо, що Держатомрегулювання України раніше видало нормативні розпорядження про обмеження роботи всіх шести енергоблоків Запорізької атомної електростанції до стану холодного зупину.

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) висловило серйозну турботу щодо безпеки Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС), повідомивши про звукові сигнали артилерійських обстрілів, які були почуті сьогодні в районі станції. Експерти агентства, які перебувають на місці, зазначили, що деякі зі звуків були дуже чіткими, незважаючи на відстань.

Недавно президент Росії Володимир Путін повідомив МАГАТЕ про намір Кремля відновити роботу Запорізької АЕС, яка зараз перебуває під контролем російських сил. Це збільшує загрозу можливих інцидентів на найбільшій атомній електростанції в Європі.

Прямі атаки на Запорізьку АЕС позначають собою серйозне погіршення ситуації з ядерною безпекою та загрози для України. Це збільшує ризик можливої ядерної аварії, повідомив на засіданні Ради директорів МАГАТЕ генеральний директор агентства Рафаель Гроссі. “Атака на Запорізьку АЕС підносить загрозу для ядерної безпеки, включаючи персонал станції та експертів МАГАТЕ”, – зауважив Гроссі.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Хто буде відповідальним за фантастичні ідеї будівництва нових блоків Хмельницької АЕС

На фоні нагальної потреби у забезпеченні енергетичної безпеки та...

На Запорізькому напрямку руйнуються фортифікаційні споруди через неякісне зведення (ФОТО)

В розпорядженні нашої редакції з’явилися фото повалених та затоплених...

Україна очікує 60 винищувачів F-16, але підготовлено всього 15-20 пілотів

Україна в найближчий час планує отримати 60 винищувачів F-16...

В Україні підвищать податки

Голова комітету Ради з питань фінансів, податкової та митної...

“Азов” вимагає кримінального переслідування українського генерала

У своєму Telegram-каналі начальник штабу добровольчого батальйону "Азов" Богдан Кротевич...

Після скандалу у Дніпрі Жорін запросив Тищенка на фронт

Бійка між охороною депутата Миколи Тищенка  та військовим викликали...

На початку осені чекаємо на гарні новини від ЗСУ

Українські Збройні Сили у цьому році продемонстрували значні стратегічні...

Російські війська наближаються до важливої траси в Донецькій області

Згідно з оновленою інформацією військового пабліка Deep State, російські...