Білий дім хоче, щоб Україна змінила стратегію з наступу на оборону.
Таке послання від Байдена Зеленському на форумі в Давосі передасть радник президента США Салліван, пише колумніст Bloomberg Андреас Клут.
“Зеленський розуміє, чому це має сенс, хоча йому не хотілося б говорити про це публічно”, – вважає автор.
Заради підтримки морального духу в Україні “Зеленський відчуває, що повинен продовжувати заперечувати військовий глухий кут”.
Автор пише, що “безвихіддю” стала і зустріч, організована Україною в Давосі, щоб згуртувати якомога більше країн навколо формули миру Зеленського. “Але Росію не запросили, і Китай не з’явився, тож усі знають, що це глухий кут”, – вважає Клут.
На його думку, після провалу контрнаступу і високих втрат, “і мови бути не може” про наступ ЗСУ. Але й Росія, вважає автор, до президентських виборів США зосередиться в основному на утриманні захоплених територій “у надії, що Дональд Трамп повернеться в Білий дім”.
При цьому він вказує на різницю потенціалів України та РФ.
“Путін перетворив російське суспільство на військову економіку. Кремль витратить 8% ВВП на свою армію 2024 року, перевищивши соціальні витрати вперше після розпаду Радянського Союзу. Російські заводи виробляють патрони і бомби, а їхні партнери Іран і Північна Корея відправляють ще більше. В України менше ресурсів”, – пише Клут.
Тому, на його думку, “Зеленський правий, відкидаючи повторювані заклики Заходу до припинення вогню”.
“Росія скористається паузою для переозброєння і поповнення запасів, щоб пізніше відновити повномасштабну атаку на українське суспільство. А от Україна під час того самого перемир’я може й не отримати від Заходу більше грошей і зброї. Таким чином, припинення вогню зараз може бути рівносильним капітуляції в майбутньому”, – пише Клут.
“Найбільш шокуюче тут те, наскільки сильно Захід уже зрадив Київ”, – додає автор. Тому, вважає він, Зеленський повинен поставити Саллівану умову для переходу в оборону – посилене постачання зброї.