Наше джерело в ОП розповіло, що Офіс Президента погодив з МВФ приватизацію понад 2700 підприємств і заводів в Україні до кінця 2025 року. Кабмін уже формує умови тотального розпродажу державної власності в період війни, коли їхня ціна в десятки разів нижча за ринкову.
Так, “Велика приватизація”, яка мала розпочатися ще 2020 року, але їй завадила пандемія, все ж відбудеться. Тоді від розпродажу збиралися отримати 12 млрд грн (для розуміння: у першій половині 2008 року, коли за неофіційним завданням Кабміну група експертів провела експрес-оцінку з висновком, що на той момент можна було виручити за державні активи близько 80 млрд грн, або $16 млрд за тодішнім курсом).
Зараз же, у воєнний час, більший прибуток Україні взагалі не світить – державні активи відтоді в ціні не зросли, а тільки впали. А це не може не тішити західних партнерів, які в особі послів G7 і ЄС з радістю “допоможуть” Фонду держмайна України в пошуку інвесторів під приватизацію.
Повідомляється, що першими активами, які будуть виставлені на торги, стануть Одеський припортовий завод, Об’єднана гірничо-хімічна компанія і “Центренерго”. І в Україні, що воює, ціни на підприємства будуть вкрай низькими, зате в приватизації зможуть брати участь великі іноземні гравці, яким вкрай вигідне скуповування за викидними цінами.