Західні союзники вимагають від України плану “Б” – The Wall Street Journal

США та європейські країни підштовхують Київ до розробки нової стратегії на наступний рік війни. Відповідно до повідомлень The Wall Street Journal, США та їхні європейські союзники продовжують підтримувати довгострокову мету президента України Володимира Зеленського щодо витіснення Росії з усієї території України. Проте, зважаючи на зниження громадської підтримки серед ключових партнерів України та повільний прогрес Росії на фронті, деякі європейські дипломати стверджують, що Україні слід переглянути свої цілі та бути більш реалістичною.

Важливим етапом цього процесу стане візит держсекретаря США Ентоні Блінкена і міністра закордонних справ Великої Британії Девіда Леммі до Києва. Вони зустрінуться з українськими офіційними особами для обговорення можливих змін у стратегії та допомоги, яку Україні буде потрібно для досягнення своїх цілей. Цей візит також передбачає обговорення можливості розширення використання західної зброї, включаючи ракети великої дальності, для ураження російських цілей.

Реальність війни вимагає перегляду стратегічних цілей України, оскільки підтримка Заходу для досягнення повної перемоги може бути фінансово непідйомною. Високопосадовці європейських країн вказують на необхідність узгодження реалістичних цілей війни з можливостями міжнародної підтримки.

Держсекретар Блінкен зазначив, що його візит має на меті зрозуміти поточні потреби України та визначити, як США та їх союзники можуть краще підтримати ці потреби. Однак офіційні особи попереджають, що остаточне рішення щодо надання ракет великої дальності Україні ще не ухвалено.

У той же час, президент Зеленський планує подати нову мирну пропозицію під час свого візиту до США, зокрема на Генеральну Асамблею ООН. Він сподівається зустрітися з ключовими кандидатами в президенти США, щоб заручитися їхньою підтримкою для України. Проте невідомо, чи ці зустрічі відбудуться.

Західні дипломати продовжують підкреслювати важливість президентських виборів у США для визначення майбутньої допомоги Україні. Зараз Київ розглядає можливість переговорів з Росією для обмеження атак на критичну інфраструктуру, але офіційні особи вказують на складність досягнення будь-якого значного прогресу в мирних переговорах через непримиренні позиції обох сторін.

Останні опитування в Україні показують зростання підтримки мирних переговорів, але більшість населення все ще наполягає на поверненні всіх окупованих територій перш ніж почати будь-які переговори. Політологи попереджають, що визнання можливості компромісу може стати серйозним політичним ризиком для Зеленського.

Західні чиновники і аналітики зазначають, що незважаючи на героїчні зусилля України, існують серйозні побоювання щодо тривалості підтримки з боку Заходу і здатності України витримати довгостроковий військовий тиск. Наступ українських військ показав здатність Києва до активних дій, проте існують питання щодо стійкості та ефективності таких операцій в довгостроковій перспективі.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Антикорупційне бюро проводить обшук у справі про зловживання у Нацгвардії

У п’ятницю, 9 травня, детективи Національного антикорупційного бюро України...

На Львівщині СБУ затримала рекетирів, які вимагали гроші за неіснуючі борги

Служба безпеки України нейтралізувала учасників двох організованих злочинних угруповань,...

У НБУ погіршили прогноз інфляції на 2025 рік

За даними Державної служби статистики, рівень річної інфляції в...

Директор “Нижньодністровської ГЕС” підозрюється у розтраті 5 мільйонів гривень

Працівники ДБР за матеріалами СБУ викрили масштабну корупційну схему...

Канцлер Німеччини заявив про можливу угоду щодо припинення вогню

Канцлер ФРН Фрідріх Мерц висловив сподівання, що угода про...

Вихователька дитсадка та працівник пошти отримали оборонні контракти на 45 мільйонів

Протягом останніх шести місяців Запорізька обласна військова адміністрація уклала...

Лікарі попереджають: пізні пологи можуть збільшити ризик раку і діабету

Лікар-гінеколог назвала оптимальний вік для народження дитини. За її...

ДБР підозрює колишню керівницю МСЕК у недостовірній декларації

Державне бюро розслідувань у взаємодії з НАЗК викрило колишню...