Захист порушників “Алло”: судова влада та ухиляння від сплати податків

Українська судова система знову опиняється під критикою через небажання вживати рішучих заходів у відношенні до порушників законодавства, зокрема, у справі з компанією “Алло”, яка використовує відомі схеми ухилення від сплати податків.

Дуже цікаві факти про те, як судова влада захищає порушників «Алло», які ухиляються від сплати податків через всім відому схему.

«Касовики» міста Києва виявила, що у магазині «Алло» умисно занижують ціну товарів на суму вартості доступу до бібліотеки «Алло», хоча клієнти про це одразу не здогадуються.

12 січня 2024 року податковий інспектор здійснив контрольну закупку в магазині «Алло» на вулиці Берковецькій, 6-Д у Києві. ( 999 грн електрочайник Xiaomi Electric Glass Kettle). Отримавши докази заниження вартості продукції, він склав акт фактичної перевірки від 26 січня 2024 року.

До суду потрапила справа щодо головного бухгалтера «Алло», якій загрожував штраф за системні факти продажу товару в магазині «Алло» на вул Берковецькій, 6-Д на неповну суму вартості товарів.

«Продавцем товар пропонується до продажу за ціною зазначеною в ціннику, однак в ході фіксації його продажу ТОВ «Алло» розрахункову операцію через ПРРО ФН №4000087327 проведено не на повну суму вартості товару. А саме ТОВ «Алло» вартість товару умисно занижено на суму вартості послуг – доступ до комплектів електронних примірників аудіо книг озвучених українською мовою, надання доступу до бібліотеки Алло», – зазначили податківці

Податківець наполягав, що послуги надання доступу до бібліотеки «Алло» він не замовляв. Вони були включені до фіскальних чеків без попереднього з ним погодження. Ця схема всім відома.

В ході перевірки встановлені факти проведення таких розрахункових операцій на неповну суму вартості товарів з 1 червня 2023 року по 10 січня 2024 року через ПРРО ФН №4000087327 на загальну суму 42 млн грн.

Адвокат Алло, захищаючись, посилається на те, що «загальна сума продажу товарів та послуг у фіскальному чеку відповідає ціні товару зазначеному на ціннику».

«Посадовою особою ГУ ДПС у місті Києві Сергієм Покотило не було повернуто товар, який було придбано в рамках проведення фактичної перевірки ТОВ «АЛЛО», внаслідок чого (податківцем) порушено статтю 20 Податкового кодексу України», – нагадали податківцю, щоб той повернув чайник.

«Фабула інкримінованого адміністративного правопорушення не містить конкретних обставин, в чому воно полягає, які саме товари та коли були реалізовані з порушенням правила торгівлі і розрахунків», – зазначила суддя Святошинського районного суду Києва Наталія Горбенко.

Цілком зрозуміло, що Феміда обирає сторону мережі «Алло».

«Оскільки не вказує на конкретні її дії, які розцінюються представниками державної влади як правопорушення. Також, ці порушення не дають суду можливості перевірити обставини та ідентифікувати, чи стосується цей протокол порушень зазначених в акті фактичної перевірки, який додано до протоколу», – йдеться у постанові суду.

Податківець сам визнав – «загальна сума продажу товарів та послуг у фіскальному чеку відповідає ціні товару зазначеному на ціннику».

Тобто схема з ухиленням сплати податків хоч і була, але аргументів з боку ДПС для суду було недостатньо.

Провина головної бухгалтерки не доведена, а значить штрафувати її не було потреби.
10 квітня 2024 року суддя Наталія Горбенко вирішила, що провадження варто закрити.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

НАТО не досягло згоди щодо військової допомоги Україні

Міністри оборони країн НАТО не досягли згоди щодо виділення...

Гучний скандал у Верховній Раді через взлом системи парламенту

Сьогодні, 14 червня, нардепка Олександра Устінова заявила про незаконне...

Прокуратура направила до суду справу проти колишніх керівників «Інформ-Ресурси» через збитки на 187 млн грн

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) направила до суду справу проти...

ВАКС об’єднав справи Бахматюка та Насірова щодо неправомірної вигоди

Вищий антикорупційний суд підтримав об'єднання справ олігарха Олега Бахматюка,...

Суд ліквідував мережу «громадських організацій» Медведчука, які планували державний переворот у Києві

Суд ухвалив рішення на користь Міністерства юстиції щодо заборони...

Нові правила бронювання працівників на критично важливих підприємствах

Кабінет міністрів прийняв постанову "Деякі питання бронювання військовозобов’язаних під...

Україна нарощує дипломатичний тиск для повернення військовозобов’язаних з-за кордону

Україна планує продовжувати свій збалансований підхід до питання повернення...

Лікарі та колишній високопосадовець МОЗ України затримані за порушення закону про трансплантацію органів

Ексзаступника міністра охорони здоров'я Михайла Загрійчука та ще 10...