Заступник гендиректора «Укроборонпрому» веде розкішне життя під час війни

Заступник генерального директора АТ “Укроборопром” Олександр Пащенко наслідує розкішний спосіб життя під час періоду війни і вирушає у відпустки до країн Європейського Союзу, використовуючи фальшиві документи.

Перший великий скандал пов’язаний з родиною Пащенко стався ще у 2015 році. У той період кадрова політика у “Укроборонпромі” викликала чимало питань, а нові призначення в концерні регулярно призводили до великих скандалів. Наприклад, у липні 2015 року на посаду керівника на ключовому підприємстві “Укроборонпрому” – харківському машинобудівному заводі “ФЕД” було призначено Олександра Пащенка, якого тоді було 30 років. Він є сином Юрія Пащенка, заступника Романа Романова, відповідального за авіабудівництво та виробництво в концерні. Пащенко-старший також був членом конкурсної комісії, яка обирала та призначала керівників ключових підприємств.

Батько допоміг своєму сину зайняти високу посаду в “Укроборонпромі”, що в той час  вважалось нормою, а питання щодо кумівства не виникали.

Тоді велике розслідування під назвою “Клан” було проведено журналістами в ефірі Громадського на основі даних, що зібралися під назвою Слідство.Інфо.

Юрій Пащенко поділився з журналістами вражаючим враженням щодо призначення свого сина, що розкриває багато роздумів.

“Я не соромлюся показати його, я пишаюся своїм сином,” заявив Пащенко.

Розслідування “Клан” розкрило внутрішні процеси призначень на ключові посади в “Укроборонпромі” і стало стимулом для багатьох інших процесів, таких як зовнішні аудити і навіть розслідування.

Депутати написали звернення до генерального прокурора щодо прямого конфлікту інтересів у призначенні Олександра Пащенка. Відзначимо, що очільник ДП “ХМЗ ФЕД” перебував у прямій підпорядкованості заступнику генерального директора з авіабудівництва та виробництва ДК “Укроборонпром” Юрія Пащенка (його батька).

Головний військовий прокурор А.Матіос підтвердив наявність конфлікту інтересів, який може стати підставою для кримінальної відповідальності. Проте через законодавчі колізії органи прокуратури не мають повноважень проводити перевірки у сфері протидії корупції.

Генеральна прокуратура відправила листа тодішньому голові концерну Роману Романову, рекомендуючи звільнити Пащенка-молодшого для запобігання корупції.

Проте завдяки покровительству батька та вищого керівництва концерну, Олександр Пащенко працював на посаді протягом 3 років і продовжив кар’єрний ріст у сфері оборонної промисловості.

Протягом років держслужби, маючи середню зарплату, Олександр Пащенко набув значні статки. Його задеклароване майно перевищує 8,5 мільйона гривень, але є питання щодо повноти декларації.

Різниця між вартістю задекларованої нерухомості та автопарку та офіційними доходами Пащенка у державних структурах є значною. Наприклад, його автопарк включає такі автомобілі як Maserati Quattroporte, Audi A3 e-tron, Lexus ES 250 та Mercedes-Benz GLE 400. Незадекларований круїзний катер американської верфі Rinker, модель 280, також вартий уваги, оскільки його вартість оцінюється в 3-3,5 мільйони гривень.

Олександр Пащенко володіє чотирма квартирами у Києві та земельною ділянкою в області, загальна вартість яких майже 4,5 мільйона гривень.

Фігурант має 7 рахунків у різних банках, на яких зберігає кошти. У його останній декларації зазначено наявність 72 тисяч доларів США в готівковій формі.

Особливо підозріло виглядає інформація про отримання подарунків у грошовій формі. Наприклад, у 2016 році, на початку своєї роботи у “ФЕД”, дружина Олександра Пащенка отримала подарунок у грошовій формі на суму 1 мільйон 572 тисяч гривень. Подібна тенденція відзначається і в подальших роках:

  • У 2019 році батькові було подаровано 270 тисяч гривень.
  • У 2020 році дружині подарували 2 мільйони 108 тисяч гривень.
  • У 2022 році батькові було передано 800 тисяч гривень.

При цілковитій війні Олександр Пащенко змінив сферу своєї діяльності. Використовуючи свої зв’язки у військовому концерні та підтримку батька, він призначив на свою попередню посаду свого кума.

Сам він систематично нелегально виїжджає до країн Європейського Союзу за допомогою підроблених документів. Там він налагодив посередницький бізнес, пропонуючи постачальникам товарів військового призначення послуги “вирішення питань” в Україні.

Заробляючи на посередництві і вже не маючи обов’язку декларувати свої статки, Олександр Пащенко веде розкішний спосіб життя навіть у період повномасштабної війни в Україні.

На приклад, для своєї родини та друзів на Новий Рік 2022-2023 він організував відпочинок у одному з найкращих гірськолижних курортів Італії – Ля Туїль. Це невелике альпійське містечко неподалік від Монблану, розташоване в італійській провінції Валь-д’Аоста, біля кордону з Францією.

Пащенко та його компанія провели на курорті два тижні, з 23 грудня по 6 січня, у найвищий сезон новорічних свят.

Оренда апартаментів на цей період в Ля Туїль коштує від 9 524 до 17 080 євро за 7 днів, що є вражаючою сумою.

Питання, звідки у Пащенка такі кошти, видається досить очевидним. Ймовірно, його зв’язки у військовій сфері дозволяють організовувати схеми, які приносять мільйонні незаконні прибутки під покровительством батька, Юрія Пащенка.

Однак, чи відомо про цю діяльність діючому очільнику концерну “Укроборонпром” Герману Сметаніну та міністру з питань стратегічних галузей промисловості Олександру Камишину? Це підподзолний бізнес, який, безумовно, шкодить довірі до всієї оборонної промисловості країни.

Наразі Олександр Пащенко перебуває у Румунії, куди знову виїхав 26 лютого 2024 року за підробленими документами. В концерні “Укроборонпром” розпочалося внутрішнє розслідування щодо можливого впливу першого заступника генерального директора, Юрія Пащенка, та його сина, Олександра Пащенка, на протиправну діяльність.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

На Київщині викрито незаконне виробництво 120 тонн спирту

Правоохоронці виявили масштабне виробництво нелегального спирту на одному з...

Корупція у КМДА: системна проблема чи свідома бездіяльність?

Останні тижні стали періодом гучних антикорупційних розслідувань, пов’язаних зі...

Директору підприємства повідомлено про підозру у постачанні неякісних спальників для ЗСУ

Державне бюро розслідувань (ДБР) спільно з Національною поліцією повідомило...

Корупційні скандали у Держгеонадрах: правоохоронні органи зацікавилися діяльністю Романа Опімаха

Діяльність керівника Державної служби геології та надр України (Держгеонадра)...

Українці витратили понад 10 мільярдів гривень на нові авто у листопаді

У листопаді 2024 року українці придбали нових легкових автомобілів...

До суду передали справу про вбивство Ірини Фаріон

Прокуратура завершила досудове розслідування та передала до суду справу...

Кулеметниця Марія Войтенко: приклад для воїнів ЗСУ 

Марія Войтенко, одна з небагатьох жінок-кулеметниць у лавах Збройних...

На Черкащині чоловіка підозрюють у стрілянині на роботі колишньої дружини

У Черкасах 54-річного чоловіка підозрюють у вчиненні хуліганських дій...