У Харківській області заступник Лозівського міського голови Олексій Корпан не повернувся з відрядження до Чехії та третій день не виходить на зв’язок. Про це повідомив сам міський голова Сергій Зеленський у своєму відеозверненні.
За його словами, чиновник поїхав до Праги на початку травня в межах офіційного відрядження — зокрема, для участі у конференції, присвяченій медичній співпраці. Однак з 7 травня зв’язок з Корпаном обірвався. Згодом він з’явився в інших соціальних мережах, однак на дзвінки і повідомлення не відповідає.
«Безумовно, якщо він зрадив нашу державу — в голові у мене це не вкладається — правоохоронні органи будуть займатися цим питанням. Все буде у правовому полі», — наголосив мер.
За даними мера, чиновник мав повернутися до 9 травня, а вже 12 травня — вийти на роботу. Проте цього не сталося.
На конференцію в Прагу Корпан поїхав як представник Лозівської громади, оскільки інші заступники були у відпустках або не мали змоги виїхати за кордон. Міський голова Зеленський сам не зміг вирушити через стан здоров’я.
Що відомо про Корпана
Олексій Корпан — заступник міського голови Лозової з питань діяльності виконавчих органів ради. У минулому — голова Лиманівської селищної ради, також двічі балотувався до Верховної Ради від Комуністичної партії України.
Призначення Корпана у 2018 році викликало опір з боку ветеранів війни з Росією. Під час сесії міськради, де ухвалювали рішення про його призначення, ветеран АТО поклав на трибуну свої нагороди на знак протесту.
Тоді міський голова Зеленський заявив: «Так, він комуніст у душі, але це не заважає йому працювати на благо суспільства. Якщо я почую хоч одне слово проти України, я йому вирву язика».
Лозівська громада є однією з найбільших в Україні, на її території проживає понад 13 тисяч переселенців, а під час повномасштабної війни росіяни нанесли по місту десятки ударів, зруйнували палац культури, ліцей та пошкодили сотні будинків.
Наразі зникнення заступника міського голови розслідують правоохоронці. У випадку підтвердження факту навмисної втечі з посади в умовах війни, дії чиновника можуть кваліфікувати як держзраду або самовільне залишення місця служби, якщо буде встановлено його статус мобілізованого.