Зеленський оголосив офіційний перелік українських історичних територій в Росії: аналіз та наслідки

У святковий День соборності України президент Володимир Зеленський висунув нову ініціативу, спрямовану на розгляд історично населених українцями територій Росії.

Спеціально для цих регіонів президент підписав указ, що передбачає встановлення та поширення інформації про утиски національної ідентичності українців, які історично проживали на зазначених територіях. Ці області включають Кубань, Стародубщину, Північну та Східну Слобожанщину, які тепер входять до складу Краснодарського краю, Білгородської, Брянської, Воронезької, Курської та Ростовської областей Російської Федерації.

В рамках цього указу президент Володимир Зеленський наказав уряду розробити план заходів з збереження національної ідентичності українців в Російській Федерації. Для цього передбачено залучення міжнародних експертів, представників Світового конгресу українців, вчених та громадськості. План дій також має бути представлений на розгляд Ради національної безпеки і оборони.

В рамках цієї ініціативи мають бути зібрані та вивчені факти та свідчення про різні злочини, вчинені проти українців, що проживають на історично населених їх територіях в Росії. Особлива увага приділятиметься питанням політики примусової русифікації, політичних репресій та депортацій, що стосувались українців.

Президент також висловив бажання, щоб науковці готували та розповсюджували матеріали про тисячолітню історію українського державотворення, а також історичні зв’язки земель, населених етнічними українцями, з українськими національними державними утвореннями протягом різних історичних періодів. Окрім цього, президент прагне включити правдиву історію етнічних українців на історично населених ними землях до навчальних програм та підручників як в Україні, так і в інших країнах світу.

Ця ініціатива в історичних питаннях є реакцією на попередні зусилля Росії в поданні власного вигляду на історію, яка визначає сучасні дії країни. Варто відзначити, що подібні дії російського президента Путіна вже стали об’єктом уваги та обговорень на міжнародному рівні, включаючи його промови та публікації.

Історик та політолог Олександр Палій наголошує на тому, що розповсюдження українського погляду на історію, особливо щодо прикордонних територій, має значення як з історичної, так і з безпекової точки зору.

Він вважає, що це не лише історично важливо, але і потрібно для забезпечення безпеки. Зокрема, Палій стверджує, що Україна має давню історію як держава, і не лише Росія може претендувати на українську історію та територію. Він вважає, що українські аргументи є більш вагомими, і це важливо показати світові.

Історик підкреслює, що це особливо важливо в контексті території Залісся, звідки виникла Російська держава, і де цивілізацію внесли саме з території України. Він розглядає історію розселення українців та вказує на те, що ці території були заселені українцями ще задовго до створення Московії.

Палій вважає, що важливо було говорити про це раніше, але тепер, коли Україна залучає більше уваги світу, це допомагає висвітлити правдиву історію та протистояти російському брехливому наративу. Зазначається, що правдива історія може зміцнити дипломатичну позицію України та вказати на її столітні коріння як держави.

Палій також зазначає безпековий аспект цієї ініціативи. Якщо в Росії станеться “черговий колапс”, Україна може бути зацікавлена у створенні зони безпеки на своїх кордонах для захисту від потенційних загроз.

Нещодавно з’явилась інформація, що керівник ГУР Кирило Буданов на карті Росії відзначив деякі території, які нині належать Росії, але раніше були частиною українських земель. Це підкреслює важливість висвітлення правдивої історії та українського погляду на події.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Командир Третьої штурмової розповів чому українці не поспішають на фронт

Проблема нестачі особового складу на фронті не обмежується діями...

Як зміниться погода в Україні на вихідних

Цими вихідними, 23 і 24 листопада, в Україні очікуються...

Від Tesla до Toyota: які авто обирають українські міністри

У 2024 році українські урядовці поповнили свої автопарки новими...

СБУ викрила шпигуна ФСБ у Миколаєві: працівник облтеплоенерго коригував удари по місту

Співробітники Служби безпеки України затримали 43-річного працівника миколаївського облтеплоенерго,...

Курахове: російські окупанти захопили чверть міста, ситуація критична

Російські війська захопили 25% території міста Курахове в Донецькій...

10 років до кризи: Ляшко про небезпеку неправильного вживання антибіотиків

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко попереджає: через 10...

Українці витратили понад трильйон гривень через ПРРО

За 9 місяців 2024 року українці здійснили 3 мільярди...

На Закарпатті викрили схему продажів «білих» квитків

На Закарпатті викрито схему ухилення від мобілізації, яка діяла...