Жорсткі обмеження для власників автомобілів: головні зміни в новому законі про мобілізацію

18 травня в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію, який супроводжується обмеженнями щодо переміщення автомобілів, зареєстрованих у ТЦК.

Відповідно до Закону №3633-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”, автомобілі, що належать підприємцям та громадянам, але призначені для військово-транспортних цілей, будуть під пильним контролем.

Міністерство внутрішніх справ надасть дані щодо таких автомобілів усім ТЦК. Керівництво підприємств також буде зобов’язане дотримуватися часткового наряду з передачі транспортних засобів.

Новий закон щодо мобілізації та підготовки до неї в Україні, який набрав чинності, встановлює ряд обмежень стосовно автомобілів та інших транспортних засобів, які знаходяться на обліку в ТЦК та мають бути призначені для доукомплектування Збройних Сил України та інших військових формувань.

Згідно зі статтею 6 цього закону, заборонено:

  • Переміщення автомобілів в інші області або за межі України, за винятком переміщення у суміжні області після повідомлення ТЦК протягом одного місяця.
  • Продаж права власності на ці автомобілі юридичним або фізичним особам.
  • Здачу в оренду (лізинг).
  • Використання як заставу у банках та інших установах.
  • Вчинення будь-яких інших дій, які унеможливлюють передачу таких транспортних засобів Збройним Силам України та іншим військовим формуванням.

Закон також встановлює, що військово-транспортний обов’язок на момент загальної мобілізації або особливого періоду встановлюється для задоволення потреб Сил оборони України і поширюється на різні державні та місцеві органи влади, підприємства, установи, організації та громадян, які володіють транспортними засобами.

Деталі стосовно обсягу автомобілів за типами та марками, які потрібно залучити в рамках мобілізації, будуть визначені місцевими органами влади за поданням ТЦК, які отримають необхідні відомості від Міністерства внутрішніх справ.

Однією з нововведень Закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” є введення часткового наряду. Цей розпорядчий документ голови місцевої ОВА має на меті встановити завдання для керівників підприємств, установ та організацій різних форм власності, а також суб’єктів господарювання у передачі Збройним Силам України та іншим військовим формуванням конкретних транспортних засобів та спеціальної техніки, а також у визначенні пунктів збору та термінів передачі.

У простіших термінах, цей документ встановлює обов’язок установ та підприємств забезпечувати доставку автомобілів до збірних пунктів та військових частин у визначений строк та місце, зазначені у частковому наряді.

Порядок виконання військово-транспортного обов’язку, а також норми залучення, вилучення та примусового відчуження транспортних засобів та техніки на період мобілізації та воєнного часу визначаються Кабінетом Міністрів. Враховується відсоток за галузями національної економіки.

Щодо компенсації за втрати, заподіяні внаслідок мобілізації транспорту, законом передбачено порядок відшкодування державою вартості майна та компенсації за заподіяну шкоду. Проте сам процес мобілізації транспорту відбувається безоплатно, з умовою повернення автомобіля чи іншого транспортного засобу власнику протягом 30 календарних днів після оголошення демобілізації.

Хто має право залучати транспортні засоби?

  • Територіальні центри кваліфікаційних комісій (ТЦК).
  • Центральне управління або регіональні підрозділи Служби безпеки України.
  • Відповідні відділи розвідувальних органів України.

Дані щодо водного транспорту та сільськогосподарської техніки передаються до ТЦК також Міністерством інфраструктури, Держпродспоживслужбою та іншими органами.

Як відбувається процедура залучення транспорту? Передача та повернення транспортних засобів для мобілізації та після демобілізації відбувається на основі актів прийняття-передачі. У цих документах фіксуються відомості про власників, технічний стан, залишкова (балансова) вартість та інші необхідні деталі, які дозволяють ідентифікувати транспортні засоби.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Блогерка Раміна Есхакзай розповіла про роман з українським захисником

Відома українська журналістка та блогерка Раміна Есхакзай вперше відверто...

Світовий банк виділяє Україні 4,8 мільярда

Кабінет міністрів України ухвалив рішення, яке відкриває шлях до...

Чому в Україні досі не всі мають опалення

Попри те, що опалювальний сезон в Україні розпочався ще...

Чому в Україні важко знайти конструкторів, стоматологів і автоелектриків

Тривала війна, мобілізація та значний відтік населення за кордон...

Куртка за $6000 і відео про “малувато грошей”: як Порошенко викликав обурення на прем’єрі фільму “Буча”

Лідер фракції "Європейська солідарність" Петро Порошенко потрапив у центр...

Віра Брежнєва розповіла про свої нові стосунки

Відома українська співачка Віра Брежнєва вперше прокоментувала чутки про...

Гранти чи держзамовлення: які зміни чекають на вищу освіту в Україні

В Україні не планують скасовувати систему державного замовлення на...

Новий законопроект пропонує зменшити граничний вік мобілізації

Фізичне здоров’я більшості чоловіків віком від 55 до 60...