Журналіст Володимир Бойко, який воює в лавах ЗСУ, розповів про те, як дізнався про фіктивну, як він стверджує, військову службу антикорупціонера Шабуніна.
Цей факт розслідує ДБР – за попередніми даними, голова “Центру протидії корупції” значився у військовій частині, але фактично службу не ніс.
За словами Бойка, у липні 2023 року до нього анонімно звернувся співробітник НАЗК і повідомив, що відомство надсилало листи в одну з військових частин із проханням “прилаштувати” Шабуніна.
Після розсилки офіційних запитів з’ясувалося, що йдеться про 207-й окремий батальйон 241-ї окремої бригади ТРО, у якій служить сам Бойко. За його словами, на час служби Шабуніна зазначений батальйон перебував під Бахмутом. Але сам антикорупціонер, за даними журналіста, “жив у Києві, де проводив, як приватний підприємець, якісь тренінги, знімав відосики про свою убогу боротьбу з корупцією”.
Бойко зв’язався зі знайомими з 207-го батальйону (сам він служить у 206-му) і дізнався від них, що Шабунін домовився з кимось із командування батальйону в березні 2022 року – тобто в перші дні війни. Зарахування туди відбулося заднім числом – 25-го лютого і нібито за направленням ТЦК.
На думку журналіста, у такий спосіб антикорупціонер зміг звільнитися від реальної мобілізації, а також зупинити розслідування проти себе кримінальної справи, що тягнеться з 2017 року (Шабунін подав клопотання, що на засідання через службу ходити не може).
Але реально в 207-му батальйоні активіст з’являвся “лише кілька разів”.
Також, за інформацією Бойка, у перші дні війни соратниця Шабуніна по “Центру протидії корупції” Дар’я Каленюк допомогла своєму чоловікові Оресту Рудому – офіційному засновнику “ЦПК” – виїхати з України. Як стверджує журналіст – “за хабар за підробленими документами”.
Але Шабунін, пише Бойко, виїхати за кордон не міг, оскільки на нього було заведено кримінальну справу, тому потрібна була схема з фіктивною військовою службою.