Журналісти дізналися, як комплектуючі з рф потрапляють у ЗСУ під прикриттям держзамовлень

Попри третій рік повномасштабної війни, російські комплектуючі досі використовуються в гелікоптерах, які працюють в інтересах Збройних Сил України. У центрі схеми — бізнесмен Роман Мілешко, чия компанія імпортує та орендує авіатехніку через фірми з російськими зв’язками та підсанкційними партнерами з ОАЕ та Грузії. Про це пишуть журналісти СтопКору.

Роман Мілешко публічно заперечує будь-яку співпрацю з російським бізнесом. Але журналісти викрили факти, що свідчать про зворотне: його структури регулярно купують та орендують авіацію у компаній, які мають безпосереднє відношення до громадян рф і платників податків країни-агресора.

Так, у 2024 році фірма Expedition Aviation FZC, яку сам Мілешко називає своєю, придбала гелікоптер Мі-17 у компанії AMIS (FZE) — зареєстрованої в ОАЕ, але пов’язаної з російською родиною Пальчиків. Інша пов’язана компанія — LINKER (FZE) — перебуває під санкціями США ще з 2021 року.

Гелікоптери передаються у використання фірмам Мілешка в Україні, таким як НЗ Оперейшнс і “Константа”, для виконання замовлень — включно з держконтрактами.

Ще один елемент ланцюжка — фірма AVIASERVICE LLC, зареєстрована у Грузії у 2023 році. Її директор — Алеко Ткемадзе, медійно пов’язаний із проросійським олігархом Бідзіною Іванішвілі, засновником партії «Грузинська мрія». Ткемадзе раніше був співзасновником української компанії AERO EXPEDITION, спільно з тим самим Романом Мілешком.

Під час наради в Мінінфраструктури у 2023 році представник СБУ офіційно підтвердив, що у гелікоптерах Мі-8, які використовуються на фронті, виявлено щонайменше 15 агрегатів, виготовлених на підприємствах військово-промислового комплексу росії після початку повномасштабної війни.

Це означає, що техніка з рф напряму використовується у бойових діях, а отже, російський виробник має змогу впливати на її надійність, стежити за зносом і навіть маніпулювати системами.

Попри всі ці факти, компанії, пов’язані з Мілешком, продовжують отримувати мільйонні замовлення від держави. При цьому сам бізнесмен, за даними прикордонної служби, з листопада 2024 року перебуває за кордоном — імовірно в США.

Нардеп Ігор Копитін, який свого часу підтримував постачання гелікоптерів Мілешка, ситуацію не коментує.

На думку експертів, системне використання компонентів із рф у техніці, що обслуговує фронт, може кваліфікуватися як ознаки державної зради — стаття 111 ККУ. І каратись — аж до довічного ув’язнення.

Поки вищі посадовці роблять гучні заяви про деколонізацію, незалежність і підтримку власного ВПК, в українському небі можуть літати гелікоптери з серцем від російського заводу.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Як «розігнати» обмін речовин після 30 — прості дії без дієт

Після тридцяти років багато хто помічає: джинси сідають щільніше,...

Ексчиновник МОУ Баликін фігурує у справі про розтрату 37 мільйонів

Колишній посадовець Міністерства оборони Роман Баликін став фігурантом розслідування...

Імпортери штучно піднімають ціни на медикаменти через новий реєстр МОЗ

Оновлений Каталог цін на лікарські засоби, який запустило Міністерство...

Міноборони віддало 1,5 млрд за неякісну їжу для ЗСУ — ДБР викрило схему

Державне бюро розслідувань викрило масштабну схему розкрадання бюджетних коштів,...

Акторка Денисенко показала пляжні фото з Туреччини та отримала хвилю хейту

Українська акторка Наталка Денисенко вирушила у літню відпустку до...

Мільйони, земля, авто — усе на дружину: як живе головний поліцейський Запоріжжя

Начальник Головного управління Нацполіції у Запорізькій області Артем Кисько...

Митника зі Львова впіймали на хабарі в 1600 доларів за розмитнення авто

Черговий корупційний скандал на українській митниці. Цього разу —...

Фіктивне лікування на мільйони: у лікарнях оформляли неіснуючих пацієнтів

У кількох українських медичних закладах проведено обшуки через підозру...