Журналісти дізналися як топ-забудовники допомогли екс-ОПЗЖ скупити Київ

Оточення колишнього співголови проросійської партії ОПЗЖ Юрія Бойка за останні роки скупило в Києві понад тисячу квартир на десятки мільйонів доларів. Як з’ясували журналісти “Громадського”, допомогли в цьому не хто інші, як топові київські забудовники – колишній очільник “Київміськбуду” Ігор Кушнір, його дружина Оксана, Вадим Столар і Владислава Молчанова.

Ці квартири формально оформлені на інвестиційний фонд “Хантер”, що контролюється соратниками Бойка. І, як стверджують журналісти, саме завдяки “особливому” ставленню забудовників до цього фонду квартири продавались майже втричі дешевше за ринкову вартість. Ба більше – іноді половина житлових комплексів одразу йшла у “правильні руки” за спеціальними умовами.

Яскравий приклад – житловий комплекс “Французький квартал 2”, де будівництво фінансувалося в тому числі й через вкладення фонду “Хантер”. Цей об’єкт розвивався силами компанії bUd development, яку пов’язують із Вадимом Столаром, Ігорем Кушніром та Владиславою Молчановою. Станом на зараз фонд “Хантер” володіє половиною цієї компанії, а інша частина належить фонду “Ковернот”, формальним власником якого є дружина Кушніра.

Співпраця була не лише активною, а й вигідною – наприклад, у житловому комплексі “Камертон” фонд “Хантер” купував квартири по 8 000 гривень за квадратний метр при ринковій ціні у 25 000. А в “Французькому кварталі 2” – по 575 доларів, тоді як на ринку ціна доходила до 1300 доларів за квадрат.

“За останні 10 років оточення Бойка через фонд “Хантер” придбало щонайменше 1107 квартир. Це лише те, що вдалося задокументувати. За мінімальними оцінками, вартість цих інвестицій могла перевищити 70 мільйонів доларів”, – зазначають журналісти.

Рієлтори відверто говорять: таких умов жодному іншому інвестору не запропонували б. Продавати стільки квартир одному клієнту за знижкою просто не вигідно – це йде всупереч логіці ринку. Але в цьому випадку йшлося не про ринок, а про політичну та бізнесову лояльність.

Не менш показовими є й активи самих забудовників. Родина Кушніра, наприклад, володіє маєтком на Лазурному узбережжі Франції площею 850 кв. м із басейном, садом та видом на море. Оформлений маєток на компанію дружини Оксани Кушнір, куплений за сумнівною схемою. Вартість нерухомості в документах — €19 млн, але рієлтори оцінюють її щонайменше в €20 млн.

Скандали переслідують Кушніра не перший рік. Ще у 2023 році журналісти повідомили, що землю “Київміськбуду” в елітному Козині, де раніше була база відпочинку, забудували котеджами для родичів та наближених до Кушніра осіб.

Тоді ж посадовця відсторонили від керівництва “Київміськбудом” на час перевірки. Але найбільший резонанс викликала історія з його “інвалідністю”. У травні 2023 року Кушнір виїхав з України за медичною довідкою, після чого разом із дружиною підкорив Еверест – вартість такого сходження оцінюється щонайменше у $150 000. Така “інвалідність”, очевидно, не завадила штурмувати найвищу точку планети.

Все це – ще одна ілюстрація того, як нерухомість у Києві перетворилася на інструмент відбілювання грошей, політичних зв’язків та реалізації схем на мільйони. І якщо в одних на черзі інвестори роками чекають на свої квартири, то для інших — двері у “Французький квартал” давно відчинені. І бажано одразу навстіж.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Астрологічний прогноз на Великодній тиждень: дні сили для кожного знаку

Попри фазу спадного Місяця, тиждень із 21 по 27...

Україна готується до радіаційних загроз: укладено угоду на постачання унікального препарату з Ізраїлю

Україна підписала стратегічну угоду з ізраїльською компанією Pluri, яка...

Світ на порозі Судного дня? Що означає смерть 112-го Папи

Смерть Папи Римського Франциска у ніч з 20 на...

Сонячний максимум може бути лише початком: вчені виявили новий 100-річний цикл

Нове дослідження науковців свідчить, що сплеск сонячної активності, який...

Як Ладо Охотніков перетворив псевдо-DeFi у криптоаферу на $340 мільйонів

Колись майстер чайних церемоній, а сьогодні — головний фігурант...

500 років у візерунках: у Львові знайшли найстарішу українську писанку

Прикраса великодніх яєць — одна з найдавніших українських традицій,...

Доброволець ЗСУ Юрій Мірошниченко, син маніяка Чикатила, зник під Харковом

Під час бойових дій на Харківському напрямку безвісти зник...

Міф про доброту бідних: як соціальний статус впливає на поведінку людини

Довгі роки в психології існувала думка, що люди з...