Журналісти викрили масштабну схему виводу грошей в офшори

Протягом останніх 20 років імена двох сестер-бізнесменок із Дніпра, Юлії та Олени Сосєдок, неодноразово з’являлися у контексті масштабних банківських схем, які спричинили мільярдні збитки українській державі. Нещодавні розслідування показали, що сестри Сосєдки брали участь у складних фінансових схемах з використанням офшорних компаній та банківських установ, які зрештою були ліквідовані за підозрою у відмиванні грошей та фінансуванні незаконних операцій.

Історія почалась ще на початку 2000-х років, коли Юлія та Олена Сосєдки стали засновницями ЗАТ «Фінансовий союз банк» у Дніпрі. Спочатку цей банк виглядав як звичайна фінансова установа, однак вже за кілька років його діяльність привернула увагу правоохоронних органів. З 2007 по 2009 рік банк потрапив під підозру в організації масштабного конвертаційного центру, через який з України вивели понад 2,2 мільярда доларів США. Гроші переводились на закордонні фірми-одноденки, зареєстровані у Великій Британії, які фактично існували тільки на папері. Попри гучні скандали та розслідування, жодних реальних вироків чи покарань у справі банку винесено не було.

Цікаво, що британські компанії, на які виводилися мільярди гривень, створювалися за посередництва компанії International Overseas Service (I.O.S.), яка спеціалізується на відкритті фірм в офшорних зонах. Одна з таких компаній, Phill Trade Limited, була заснована у Лондоні в той самий період, коли сестри Сосєдки увійшли до керівництва «Фінансового союзу». Ця компанія й досі залишається активною, а серед її засновників окрім Юлії Сосєдки фігурує також Дмитро Фоменко, її бізнес-партнер в Україні. Фоменко згодом заявляв про погрози з боку відомого кримінального авторитета Олександра Петровського («Наріка»), однак це не завадило йому продовжувати партнерство з сестрами.

Після втрати банком «Фінансовий союз» ліцензії у 2015 році, Юлія та Олена Сосєдки не лише уникли відповідальності, а й змогли відкрити новий банк – «Конкорд». Проте і ця установа не уникла скандалів: у 2023 році НБУ відкликав ліцензію в «Конкорду» через системні порушення законодавства щодо запобігання відмиванню доходів та фінансуванню тероризму. Це вже друга банківська установа, яку сестри втратили через порушення законодавства, але знову ж таки без кримінальних наслідків для себе.

Сьогодні справи щодо попередніх банківських махінацій родини Сосєдок так і залишаються незакритими, проте правоохоронці й досі не винесли жодного обвинувального вироку. Тим часом, як показують останні розслідування, за участі цих бізнесменок було незаконно виведено з країни понад 2 мільярди доларів. Незважаючи на численні розслідування, сестри Сосєдки й далі успішно ведуть фінансову та благодійну діяльність, що викликає серйозні питання щодо ефективності правоохоронної системи в Україні.

Поки правоохоронці шукають докази, сестри Сосєдки продовжують вести бізнес, використовуючи офшори та формуючи нові схеми з ухилення від податків, а держава продовжує втрачати мільярди гривень, які могли б піти на її відновлення.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

На Харківщині двоє чоловіків загинули, намагаючись розібрати російську САУ

Трагедія сталася в Ізюмському районі Харківської області поблизу села...

На Миколаївщині загинув 21-річний сержант, який нещодавно став батьком

У Миколаївській області під час виїзду на виклик про...

Матча, завдяки своїм властивостям, стала новим трендом у світі здорового харчування

Сьогодні матча — це не просто популярний напій, а...

На Полтавщині чоловіка засудили за ухилення від мобілізації через страх служити

У Полтавській області місцевого мешканця засудили за ухилення від...

МОН відрахувало 3 тисячі аспірантів і готує нову хвилю перевірок

В Україні тривають перевірки здобувачів освіти в аспірантурі, і...

Донька українського коміка Євгена Кошового відмовилася від навчання у Польщі й обрала українську академію

Відомий український комік та художній керівник "Вечірнього Кварталу" Євген...

Голову Одеської ОВА Олега Кіпера підозрюють у виведенні активів за кордон через довірену особу

Голова Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер опинився у...

У Верховній Раді пропонують підвищити компенсації депутатам за оренду житла до 27 тисяч гривень

Голова комітету Верховної Ради з питань регламенту, депутатської етики...