Протягом багатьох років знежирені молочні продукти вважалися здоровішим вибором. Але нещодавнє дослідження вчених з Орхуського університету (Данія) перевернуло уявлення про користь жирності в раціоні. Згідно з їхніми висновками, саме жирні кисломолочні продукти найкраще захищають мозок від тромбозу та ішемічного інсульту.
У дослідженні брали участь понад 57 тисяч добровольців віком від 50 до 64 років. За ними спостерігали протягом багатьох років, аналізуючи харчові звички, рівень фізичної активності, вживання м’яса, алкоголю та стан здоров’я загалом. За цей час понад 2000 учасників перенесли інсульт, ще понад 1800 — тромбоз головного мозку.
Науковці детально вивчили, як споживання різних видів молочної продукції впливало на ризик розвитку судинних патологій. Результати виявилися несподіваними: вживання жирних кисломолочних продуктів пов’язане зі зниженням ризику тромбозу головного мозку на 20%.
Фахівці припускають, що причина криється у кращому засвоєнні поживних речовин, особливо мінералів, які забезпечують здоров’я судин. Крім того, бактеріальні культури, які містяться у натуральних кисломолочних продуктах, позитивно впливають на мікрофлору кишківника — а це, як доведено, безпосередньо впливає на функціонування мозку.
Йдеться передусім про йогурти, кефір, кисле молоко та інші продукти, виготовлені на основі цільного молока. Такі продукти, за даними дослідження, мають кращу профілактичну дію порівняно з тими, що мають 1-2% жиру або зовсім знежирені.
Попри довготривалий тренд на знежиреність, жирна “молочка” може виявитись ключовим чинником захисту мозку від інсульту. Тож відмова від натуральних кисломолочних продуктів на користь «легких» альтернатив може бути не такою корисною, як вважалося раніше.