Жири допомагають схуднути? Роль здорових жирів у харчуванні

Часто люди, які прагнуть схуднути або дотримуються здорового харчування, намагаються виключити жири зі свого раціону. Однак це серйозна помилка. Жири відіграють важливу роль у функціонуванні організму та необхідні для підтримки здоров’я.

Чому важливо вживати жири?

Жири – така ж важлива складова раціону, як білки й вуглеводи. Від них не варто відмовлятися, навіть якщо вам дуже потрібно позбавитися зайвої ваги. Помірна кількість жирів у щоденному меню підтримує роботу нервової та ендокринної систем, покращує кровообіг. Крім того, жири сприяють збереженню краси та пружності шкіри.

Проте обсяг жирів у денному раціоні не повинен перевищувати 30% загальної споживаної енергії. При цьому насичені жири повинні становити не більше ніж 10% цього показника, а трансжири — менше за 1%. Отже, жири треба споживати усвідомлено, відрізняючи шкідливі від корисних.

Які жири є корисними, а які – ні?

До корисних належать моно- і поліненасичені жири. Мононенасичені жири містяться в рослинних оліях (оливковій, арахісовій, кунжутній, лляній); горіхах (кеш’ю, мигдалі, пекані, фісташках); авокадо. На поліненасичені жири багаті певні види риби (лосось, тунець, оселедець, сардини); волоські горіхи; різне насіння (соняшникове, гарбузове, лляне, кунжут).

Некорисними є насичені жири (незбиране коров’яче молоко, жирні види м’яса та птиці, сало, вершкове масло, твердий сир тощо) та трансжири (містяться переважно у випічці, смажених стравах, як-то картопля фрі, маргарині та інших продуктах). Ці жири є причиною надмірної ваги, підвищення рівня «поганого» холестерину в крові, а також є факторами ризику  виникнення серцево-судинних захворювань та діабету ІІ типу. Тому рекомендовано повністю виключити з раціону трансжири, а споживання насичених жирів обмежити.

Найкраще для здоров’я буде замінити насичені жири ненасиченими.

Кілька порад щодо вживання жирів:

Їжте менше жирного м’яса, особливо червоного.  Коли готуєте страви з м’яса, зрізайте з нього жир, а з птиці знімайте шкіру.

Спробуйте не смажити страви, а запікати, варити, тушкувати або готувати на пару.

Додавайте в салати насіння — соняшникове, гарбузове, кунжут, льон.

Намагайтеся обмежити споживання сала й вершкового масла. Натомість обирайте для приготування їжі соняшникову, оливкову чи кунжутну олію, але невелику кількість і необроблену, тобто холодного віджиму.

Відмовтеся від вживання трансжирів. Для цього уникайте обробленої та смаженої їжі: пончиків, бісквітів, пиріжків, замороженої піци, крекерів, цукерок тощо. Зважайте на склад продуктів. Якщо знайшли серед інгредієнтів  гідрогенізовану олію, а саме вона містить трансжири, то таких продуктів варто уникати.

За можливості додайте у раціон авокадо, горіхи, морську рибу.

Ці прості рекомендації дозволять збалансувати свій раціон. Дотримуйтеся цих порад — і зможете укріпити здоров’я, зменшити ризик виникнення серцево-судинних хвороб, продовжити тривалість життя та покращити його якість.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Застосунок Резерв+ розширив перелік підстав для відстрочки від призову

Україна продовжує цифровізувати процес військового обліку — вже з...

У родичів нардепа Христенка знайшли документи НАБУ і дані детективів — СБУ провела обшуки

Служба безпеки України разом з Офісом Генпрокурора провела обшуки...

Гарвардські вчені: вік матері впливає на стать майбутніх дітей

Довгий час вважалося, що ймовірність народження хлопчика або дівчинки...

Фірма батьків голови Запорізької ОВА отримала 8 мільйонів від обласної лікарні

Запорізька обласна клінічна лікарня укладає багаторічні договори на проведення...

З ОАЕ до України екстрадували організаторку афери на 50 мільйонів

Національна поліція України повідомила про екстрадицію з Об’єднаних Арабських...

Скандал навколо ярмарків у Дніпровському районі Києва: мільйонні втрати й антисанітарія

У Дніпровському районі столиці зафіксовано масштабні проблеми з організацією...

Понад 9 тисяч засуджених вже служать у ЗСУ — серед них є й жінки

Близько 9,5 тисяч засуджених українців вже проходять службу в...