В Україні зростає кількість осіб з інвалідністю, і ця проблема набуває все більших масштабів. За неофіційною інформацією, на сьогодні в країні вже налічується понад 600 тисяч людей, які мають інвалідність. І, за прогнозами експертів, ця цифра може досягти 1 мільйона вже в 2025 році. Вражаюча частка серед цих осіб — це колишні військовослужбовці, які отримали інвалідність через поранення або інші травми під час бойових дій на сході України. Відзначають, що близько 70% від загальної кількості осіб з інвалідністю — це ветерани війни.
До речі, цей інсайд підтверджують і на Заході. Зокрема, видання The Economist повідомляє, що щонайменше 60-100 тис. українських солдатів загинули під час воєнного конфлікту в країні, а ще приблизно 400 тис. були сильно поранені і більше не можуть воювати.
Водночас ситуація, що склалася з інвалідами, гарантовано збільшить навантаження на і так дефіцитний український бюджет. Саме тому на Банковій спеціально гальмують визнання військових інвалідами, щоб не псувати статистику та економити гроші. Так, Кабінет міністрів схвалив два законопроєкти, що передбачають призначення соціальних виплат з урахуванням оцінки «працездатності».
Тепер стару систему в Україні замінить новий механізм, орієнтований на людину та її потреби, що змушує інваліда працювати нарівні зі здоровими членами суспільства. А соціальні послуги та страхові виплати залежатимуть від оцінки стану працездатності.
Тобто в країні будуть не інваліди, а люди з «повною стійкою втратою працездатності» і з «частковою стійкою втратою працездатності». Не важко здогадатися, що до другої групи записуватимуть усіх поголовно. Грубо кажучи, уряд тупо «ріже» бюджет соціальних виплат як для звичайних інвалідів, так і для ветеранів війни.