Ситуація в Курській області, де українські сили продовжують наступальні операції, набирає нових обертів. Згідно з даними як українських, так і російських військових телеграм-каналів, Збройні сили України (ЗСУ) адаптують свою стратегію, зосереджуючи зусилля на флангах свого Курського плацдарму.
Це території, які розташовані поблизу українського кордону. При цьому інтенсивність атак у північному напрямку, тобто вглиб російської території, за оцінки російських пабліків, знижується.
На західному фланзі українські військові пабліки сьогодні підтвердили зайняття села Раптове на південь від Кореневого, щоправда, інформація про це з’явилася ще кілька днів тому. Російські телеграм-канали пишуть про ймовірну втрату сусіднього села Бяхове.
Також учора російські пабліки масово писали про атаки ЗСУ в Глушківському районі, який розташований ще західніше – на південь від Рильська.
Російські військові аналітики вважають, що українська армія прагне оволодіти цим районом, щоб розширити зону контролю в прикордонні. Крім того, це спроба убезпечити фланги і тили Курського плацдарму ЗСУ від можливого контрудару російської армії з Глушківського району на південь і південний схід у напрямку Сум і Могриці Сумської області.
На східному фланзі ЗСУ увійшли в селище Борки, пишуть українські пабліки і показують фото (карта 2). Це на підступах до Біловського району, який ЗСУ штурмують не перший день. Там же, як заявляли вчора в РФ, українські частини були відкинуті від села Крупець.
Про зміни в районах Суджі та Кореневого поки що не повідомляють. У напрямку Льгова йдуть російські спроби купірувати проникнення українських ДРГ. Суджа, якщо оцінювати за відео, які все частіше звідти з’являються, перебуває під контролем України. При цьому російські телеграм-канали заявляють, що Україна не змогла взяти Мартинівку на північ від Суджі курською трасою.
Тобто, основний акцент бойових дій зараз, як уже говорилося, змістився на схід і захід від Курського плацдарму ЗСУ. Російські пабліки пов’язують це з тим, що Москва основні резерви ввела на північ – для прикриття Курчатовської АЕС і самого Курська. Тоді як прикордонні території залишаються більш уразливими для українських ударів.
Однак і там просування дається ЗСУ вже не так просто, як у перші дні наступу, і населені пункти часто переходять із рук у руки.
Росіяни вводять у бій додаткові резерви, як строковиків, так і бойові частини з фронту, російські телеграм-канали публікують дедалі більше фото та відео з підбитою українською технікою, вбитими та полоненими бійцями ЗСУ.