Зустрічай Масницю! Як святкувати кожен день і що приготувати

Масниця — одне з найяскравіших та найвеселіших свят, яке символізує прощання із зимою та зустріч весни. У 2025 році вона триватиме з 24 лютого по 2 березня. Це тиждень ситних частувань, народних гулянь і стародавніх традицій.

Масниця 2025 року — це час, коли українці прощаються із зимою і зустрічають весну. З 24 лютого по 2 березня за новоюліанським календарем відзначатиметься одне з найбільш колоритних свят. В Україні кожен регіон святкує Масницю по-своєму, з унікальними обрядами та назвами днів, але єдине, що об’єднує всі традиції — це гучні проводи зими та підготовка до Великого посту.

Це свято, що несе в собі багатий набір традицій та звичаїв, які змішуються з народними прикметами та місцевим колоритом. У стародавні часи цей тиждень називали Сирною седмицею, адже під час нього можна було ласувати молочними продуктами — сиром, маслом, яйцями, але м’ясо залишалося під забороною. Сьогодні ж Масниця — це час веселощів, смаколиків і народних традицій.

Однією з найважливіших традицій є створення опудала Масниці — великої ляльки з соломи, вдягнутої в жіночий одяг. Це символ зими, якого спалюють наприкінці тижня, аби проводити холодну пору і привітати весну.

Image

Ось як святкують Масницю по днях:

Понеділок – день гостей. Масниця починається з прийому гостей. Це час для частування млинцями з різними начинками. Важливим елементом є створення солом’яного опудала.

Вівторок – день залицянь. Молодь зустрічається для веселих ігор і розваг, таких як катання на санчатах з гірок, а млинці продовжують бути основною стравою.

Середа – день частування. Це момент для родинних обідів, коли господині запрошують зятів і гостей на млинці. Зять має похвалити тещу, що забезпечить мир і злагоду в родині.

Четвер – день гуляння. Потрібно забути про роботу і насолоджуватися піснями, танцями, іграми та іншими розвагами.

П’ятниця – день тещі. Тепер зять запрошує тещу на млинці. Вірять, що таким чином вдасться розвіяти будь-які непорозуміння і встановити гармонію в родині.

Субота – день прощання з зимою. Всі відправляються в гості, щоб разом проводити зиму і привітати весну. Молода дружина запрошує на млинці сестру чоловіка, а також інших родичів.

Неділя – Прощена неділя. Це останній день Масниці, коли час прощення. Люди забувають образи, прощають одне одного, а ввечері завершується свято спалюванням опудала Масниці, що символізує кінець зими і прихід весни.

Масляний тиждень — це не тільки час для святкових застіль, але й для багатьох смачних традицій. Однією з найважливіших є випікання млинців.

Вони вважалися символом сонця і на Масляну їх пекли кожен день. У кожної господині був свій фірмовий рецепт, і, залежно від інгредієнтів, млинці могли бути дуже різними.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Держаудитслужба виявила фінансові порушення в Києві на 444,5 млн гривень

За останні п’ять років органи Державної аудиторської служби (Держаудитслужби)...

Чоловіка, який двічі ухилився від мобілізації, засудили на три роки

В Хмельницькій області керівника фермерського господарства засудили до трьох...

Співачка Наталія Могилевська розповіла про свою хворобу

Українська співачка Наталія Могилевська поділилася сумною новиною про своє...

З 1 березня в Україні набирають чинності нові вимоги для бронювання військовозобов’язаних

З 1 березня в Україні набувають чинності нові правила...

Голова податкової Сумщини Кіяшко потрапила під слідство

Наталія Кіяшко, голова податкової служби Сумської області, стала об’єктом...

США змушують Україну йти на поступки задля миру

За інформацією наших джерел, переговори між спецпредставником США з...

Військовозобов’язаний із Полтавщини отримав рік позбавлення волі за ухилення від мобілізації

У Полтавській області військовозобов'язаний чоловік, якому було вручено "бойову"...

Трамп хоче, щоб Зеленський залишив Україну

У США почали активно обговорювати можливість зміни керівництва України...