У 2024 році кількість українців, які добровільно обмежили собі доступ до азартних ігор, зросла втричі. Станом на сьогодні в Реєстрі лудоманів перебувають 12 807 осіб. Про це свідчать дані аналітичної платформи “Опендатабот”.
Протягом минулого року Реєстр поповнився на 9 389 нових осіб, тоді як у 2023 році таких звернень було значно менше. У середньому щомісяця до переліку додавалося 780 людей. Водночас 1 496 осіб було виключено — після завершення терміну обмеження.
Загалом із моменту створення Реєстру до нього внесли 14 979 українців. Із них 2 172 вже не перебувають у списку.
Переважна більшість — 99% — це добровільні звернення. Люди самі подають заяви про самообмеження, щоб тимчасово закрити собі доступ до участі в азартних іграх та відвідування гральних закладів. Строк обмеження — від шести місяців до трьох років.
Лише 1% випадків — це обмеження за рішенням Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ). Таких рішень було 169, з них 140 — у 2023 році. Водночас, за рішенням суду до Реєстру досі не потрапила жодна людина.
«Подати заяву про самообмеження справді легше, ніж додати до Реєстру третю особу. До того ж зростає обізнаність людей про таку можливість. Наша мета — дати максимально зручний інструмент для боротьби з ігровою залежністю», — зазначив керівник державного агентства “ПлейСіті” Геннадій Новіков.
Варто зазначити, що з 2023 року банки зобов’язані відмовляти у кредитах людям, які мають ігрову залежність. Якщо громадянин витрачав гроші на азартні ігри, його можуть внести до спеціального фінансового Реєстру за зверненням близьких родичів — батьків, дітей або подружжя.