Науковці успішно зафіксували звуки рідкісних китів південних плавунів під час експедиції Національного антарктичного наукового центру. Це значуще досягнення стало можливим завдяки спільній роботі українських біологів та дослідників. Новиною про це вони поділилися у соцмережах.
Південні плавуни відомі не лише своєю рідкістю, але й тим, що їхнє поведінка дуже мало досліджена. Зустрічі з ними у районі станції “Академік Вернадський” стали особливою подією.
Біологи використали українське дослідницьке судно “Ноосфера”, щоб провести комплексні наукові дослідження. Вони спостерігали візуально, застосовували “акустичне тралення” та виконували пошук тварин з моторного човна. Уже першого дня роботи експедиційного судна науковці зустріли групу з 5 південних плавунів, зробили фотознімки та зафіксували їхні звуки.
Для успішних записів звуків китів використовувалася спеціальна акустична система. Вона складалася з акустичного рекордера, троса довжиною 180 метрів, крила та хвостовика, що забезпечило якісні записи навіть під час руху судна.
Біологи отримали понад чотирнадцять годин акустичних записів, де окрім плавунів, були зафіксовані звуки косаток і горбатих китів. Однак їм ще потрібно провести докладний аналіз, щоб виявити звуки інших морських ссавців.
Ці дослідження стали важливим внеском у розуміння морських ссавців та їхніх способів спілкування. Пасивний акустичний моніторинг особливо цінний, оскільки він дозволяє вивчити сезонність перебування тварин у місцях, де постійні спостереження людей неможливі.
Ці дослідження є важливим кроком у напрямку розширення нашого розуміння підводного світу та сприяють розвитку акустичного “словника” морських ссавців.