Суд у Австрії відмовився у видачі екс-глави Національного банку України Кирила Шевченка в Україну, де його підозрюють у причетності до втрати понад 200 мільйонів гривень у “Укргазбанку”. Раніше він звертався за притулком у цій європейській країні, стверджуючи, що справа проти нього має політичний характер.
За словами Шевченка, українська влада переслідує його через його “непохитну боротьбу” на посаді голови Нацбанку, оскільки він відмовився проводити емісію гривні та знижувати облікову ставку у перший рік повномасштабного вторгнення Росії.
У коментарі для Der Standard Шевченко зауважив, що у разі повернення в Україну він не має надії на справедливий судовий процес, згадуючи, що всі його клопотання захисту – понад 50 заяв – були відхилені судом.
“Кирило Шевченко розраховує на справедливість австрійської влади, враховуючи очевидні порушення його прав на справедливий суд і звіт недержавної організації ‘Харківська правозахисна група’, яка опублікувала докази політичного переслідування у його справі”, – додає видання.
Національне антикорупційне бюро висунуло підозру Кирилу Шевченку у розтраті коштів “Укргазбанку”. Нагадаємо, що він залишив Україну ще тоді, коли очолював Національний банк. Згідно з повідомленням, наприкінці жовтня 2022 року НАБУ оголосило у розшук трьох посадовців АБ “Укргазбанк”, серед яких був і Шевченко. За версією слідства, він у своєму попередньому статусі першого заступника, а потім голови правління “Укргазбанку”, володів інформацією про укладені з великими клієнтами договори банківського обслуговування і використав це для розкрадання грошей. Правоохоронці стверджують, що з цією метою службовці банку забезпечили укладення фіктивних договорів із фізичними та юридичними особами, які нібито були “агентами” банку та залучили до нього великих клієнтів. За такі “агентські послуги” банк щомісячно незаконно виплачував “винагороду” цим людям.