Начальник української розвідки, Кирило Буданов, прославився своїми успішними операціями в тилу противника, що спричинило невпинний інтерес з боку американських спецслужб. Його вдала висадка в Криму відображала лише одну з численних мисій, які здійснював цей висококваліфікований оперативник.
За інформацією газети The New York Times, у 2016 році американські спецслужби розпочали навчання “елітного українського підрозділу” з кодовою назвою 2245. Цей підрозділ виконував завдання, спрямовані на захоплення російських дронів та засобів зв’язку, щоб американські аналітики мали можливість розшифрувати їх інформацію.
Ці навчальні заходи дали поштовх розвитку нового покоління українських розвідників, які ефективно діяли у різних куточках світу, де була велика присутність російських сил. Кирило Буданов, імовірно, був серед них.
Дослідження газети The New York Times ґрунтувалися на інтерв’ю з численними дійсними та колишніми чиновниками з України, США та Європи.
Сам Кирило Буданов, будучи зіркою підрозділу, славився вражаючими операціями в тилу противника і, ймовірно, мав тісні зв’язки з ЦРУ.
Американські спецслужби продовжували навчати його, навіть після того, як він був поранений під час виконання завдання на Донбасі і потребував реабілітації в Національному військово-медичному центрі Волтера Ріда в Меріленді.
Нещодавно журналісти The New York Times розповіли про захопливу операцію, під час якої Кирило Буданов разом з іншими бійцями підрозділу висадився в Криму, приховавшись під російськими формами. Після інциденту з російським спецназом, українські військовики змогли відбити атаку, вбивши кількох бойовиків, включаючи сина генерала, та безпечно відступити.
Ця подія спричинила серйозне напруження у відносинах між Україною та Росією, призводячи до розгортання кризи, яку американська сторона намагалася пом’якшити через дипломатичні контакти між президентами двох країн.