Сьогоднішнє засідання Головного управління розвідки України (ГУР) знову відкрило питання щодо звинувачень Росії у причетності України до подій, що відбулися в “Крокус Сіті Холлі”. Заява ГУР стала відповіддю на звинувачення, висунуті російськими силовиками, щодо причетності українських терористів до розстрілу людей.
“Це нісенітниця,” – такий висновок зробили представники ГУР після аналізу подій в “Крокусі”. За їхньою версією, звинувачення РФ є спробою відволікти увагу від справжніх подій та відповідальних осіб.
“За даними нашої розвідки, терористичний загін, що прямував до прикордонних регіонів, мав інші цілі. Їхні дії були спрямовані на провокацію та дестабілізацію ситуації у цьому районі,” – зазначив Юсов.
Інформація ФСБ про те, що стрільці, які брали участь у розстрілах в концертному залі Crocus City Hall, нібито планували виїхати на територію України і мали там “відповідні контакти”, є примітивною брехнею. Заявив Андрій Юсов, представник Головного управління розвідки Міноборони України.
Заяви російських спецслужб, з його слів, розраховані на відвертих невігласів, або на зазомбоване російське населення. Як зазначив Юсов, уяви те, що терористи прямують у прикордонні регіони, які найбільше насичені зараз різними бойовими підрозділами, спецслужбами і власне військовими, раніше було неможливо.
В Центрі громадських зв’язків ФСБ 23 березня заявили, що особи, які брали участь у теракті у “Крокус Сіті Холлі”, нібито вирішили втекти на територію України. Сам теракт, за даними ФСБ, був ретельно підготовлений.
Президент РФ Володимир Путін отримав доповідь від директора ФСБ Олександра Бортнікова щодо затримання 11 осіб. Серед них нібито були четверо тих, хто безпосередньо брав участь у теракті в концертному залі Crocus City Hall. Російські силовики, як заявили у Кремлі, й надалі проводять пошук спільників учасників розстрілів.
У місті Красногорськ Московської області 22 березня пролунали постріли в концертному залі Crocus City Hall напередодні виступу гурту “Пикник”. Невідомі відкрили вогонь з автоматів, після чого кинули гранату або запальну шашку, внаслідок чого сталася масштабна пожежа.
Нагадаємо, унаслідок теракту 22 березня могли загинути понад сотня людей, а величезна кількість дістали поранення. Як повідомляє російське новинне агентство ТАСС, унаслідок теракту загинули більше 140 осіб, серед яких троє дітей.