Фахівець ДСНС «забув» про майно, родину і 3 мільйони гривень

Головний фахівець відділу протидії корупції апарату ДСНС України Тарас Фесенко опинився в центрі скандалу після перевірки його декларації за 2022 рік. Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило в його звіті численні порушення та недостовірні дані на загальну суму понад 3 мільйони гривень.

Одразу кілька пунктів декларації викликали сумніви. Зокрема, Фесенко вказав, що не має унікального номера запису в демографічному реєстрі, хоча він є. Те саме стосується і паспорта для виїзду за кордон — в декларації зазначено «дані відсутні», хоча насправді документ оформлений на ім’я Fesenko Taras.

Неправдива інформація простежується і в даних про членів родини. Дружина посадовця фігурує як Проценко, хоча після шлюбу змінила прізвище на Фесенко. Її УНЗР та паспорт для виїзду за кордон також не були вказані, як і аналогічні дані про дочку. НАЗК підкреслює: без цих даних ідентифікація сім’ї за кордоном ускладнюється, що є серйозним порушенням.

Особливу увагу викликає нерухомість. Фесенко «забув» задекларувати квартиру в Києві, якою його дружина володіє у рівних частках із родичами. При цьому сама дружина зазначила цю квартиру у своїй декларації. Ринкова вартість житла на кінець 2022 року — 2,27 млн грн.

Крім того, інша квартира, якою володіє сам Фесенко, не вказана як місце проживання його родини. Усі ці «помилки» НАЗК оцінило як подання недостовірної інформації.

У фінансовому розділі Фесенко не задекларував 786 тисяч гривень доходу своєї дружини, які вона отримала від Національної поліції у 2022 році. Ці дані є у податковому реєстрі та в її попередній декларації. Чому він проігнорував цю інформацію — невідомо.

Ще одна підозріла деталь — придбання автомобіля Toyota RAV4 (2017) у червні 2022 року. Вартість, вказана в декларації, не відповідає ринковій. AUTO.RIA оцінював аналогічну модель у 17,9 тис. доларів, а експерти — у понад 660 тисяч гривень. Дохід сім’ї за перше півріччя 2022 року просто не дозволяв здійснити таку покупку — заощаджень було значно менше.

Фесенко мав можливість надати пояснення або підтверджуючі документи, але не скористався цим правом, попри запит від НАЗК ще у квітні 2024 року.

Загальна сума недостовірних даних — понад 3 мільйони гривень. Цього достатньо, щоб інкримінувати кримінальне правопорушення за ч.1 ст. 366-2 КК України — подання завідомо недостовірних відомостей в декларації.

Наразі очікується реакція правоохоронних органів.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

У Херсоні судитимуть колаборанта-пропагандиста

Херсонська обласна прокуратура передала до суду обвинувальний акт щодо...

Рубіо після розмови з Лавровим: США підтримують мирний план Трампа

Держсекретар США Марко Рубіо провів телефонну розмову з міністром...

На Вінниччині чоловік забив жінку палицею під час сварки

У селі Хмільницького району Вінницької області сталася трагедія —...

Труїли, грабували і зникали: на Тернопільщині викрили злочинну групу

У Тернополі завершено досудове розслідування у справі жителя Львівщини,...

Українська телеведуча Ольга Фреймут розповіла, як ботокс погіршив її стан під час боротьби з мігренями

Українська телеведуча, письменниця та експертка з етикету Ольга Фреймут...

Як відновити печінку після алкоголю: прості поради для здоров’я

Печінка — унікальний орган, здатний до самовідновлення навіть після...

Правоохоронця з Івано-Франківщини викрили на торгівлі конфіденційною інформацією

Співробітники Державного бюро розслідувань спільно з Службою безпеки України...

Мобілізації вчителів не буде: уряд пояснив, хто має право на відстрочку

Педагогічні працівники, які перебувають на військовому обліку, не підлягатимуть...