НАБУ та САП оголосили про думку колежному керівнику підприємства державного “Агентство місцевих доріг Полтавської області” Олексію Басану. Його вважають у корупційних діях, відміченні коштів та недостовірному декларуванні на суму 35,8 мільйонів гривень.
Про це повідомив журналіст Олег Новіков.
Слідство зазначає, що у 2020-2023 роках Басан набув у власність низку дорогих активів, зокрема нерухомість, земельні ділянки та криптовалюту.
“За даними слідства, нова підозра Басана стосується відмивання коштів та недостовірного декларування. Зокрема, на той час директор Агентства місцевих доріг Полтавщини придбав житловий будинок на 200,3 кв. м з гаражем, будинком охорони, господарською будівлею та басейном у передмісті Полтави вартістю 13,7 млн грн”, — зазначили представники НАБУ та САП.
Крім того, підозра включає інші великі активи, такі як:
- земельну ділянку на 40 соток під будівлею вартістю 1,7 млн грн;
- квартиру на понад 100 кв. м вартістю 3,2 млн грн у Полтаві;
- майнові права на 6 квартир у новобудовах Полтави загальною вартістю 7,7 млн грн;
- 73 земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею 146 га на території Полтавської області;
водний мотоцикл з автопричепом; - криптовалюту різних видів на суму, еквівалентну 180 тис. USDT, що на момент придбання становило 6,6 млн грн.
На активи наклали арешт, оскільки, як зазначив директор НАБУ Олександр Новіков, “слідство вважає, що Басан з метою приховування походження майна та його наявності оформив активи на родичів, залишивши за собою лише криптовалюту, яку не декларував. Родичі не мали законного доходу для отримання такого майна.”
Ще у 2019 році Національне антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження проти Басана. У вересні 2022 року йому оголосили підозру та тимчасово звільнили з посади через призов на військову службу.
Справу продовжували розглядати в суді. У жовтні 2022 року Вищий антикорупційний суд змінив запобіжний захід для Басана, зобов’язавши його внести 3,7 млн грн застави замість особистого зобов’язання. У січні 2023 року його звинуватили у зловживанні службовим становищем.
За матеріалами досудового слідства, з 20 по 22 грудня 2018 року, Басан уклав 22 однотипні договори на розробку проектно-кошторисної документації для ремонту ділянок доріг, таких як Чорнухи – Лубни та Миргород – Велика Багачка. Як зазначили в слідстві, при укладанні угод закупівлі було штучно поділено, щоб уникнути відкритих торгів. Це дозволило приватним підприємствам отримати неправомірну вигоду в понад 5 млн грн завдяки завищенню вартості проєктних робіт.
Окрім цього, у грудні 2018 року Басан, за версією слідства, здійснив нецільове використання бюджетних коштів, укладаючи договори на капітальний ремонт доріг, що також призвело до завищення сум оплат.
Розгляд апеляцій на ці звинувачення триває.