Ексміністерка Богатирьова судиться за пенсію

Раїса Богатирьова — колишня міністерка охорони здоров’я та одна з найвпливовіших соратниць Віктора Януковича — знову нагадала про себе. Уже четвертий рік вона намагається через суд домогтися перерахунку пенсії. Цього разу справу, яку не встиг розглянути скандально відомий ОАСК, перебрав на себе Волинський окружний адміністративний суд.

У позові, поданому ще у травні 2021 року, Богатирьова вимагає зобов’язати Пенсійний фонд України перерахувати їй пенсію за віком, виходячи з 90% заробітної плати чинного народного депутата станом на 1 січня 2021 року. За тодішніми розрахунками, це понад 20 тисяч гривень на місяць. Аргументи — її депутатський стаж і посилання на закон про статус народного депутата.

Після ліквідації ОАСК у грудні 2022 року, розгляд справи завис у повітрі. Але 3 березня 2025 року Волинський суд постановив розглядати справу в письмовому провадженні без виклику сторін.

За інформацією з декларацій, ще у 2012 році пенсія Богатирьової складала близько 16,5 тисяч гривень на місяць. Враховуючи загальний рівень життя та скандали навколо неї, навіть така сума вже викликала подив у суспільстві.

Втім, Пенсійний фонд відмовився надати будь-яку інформацію щодо пенсій таких осіб, як Янукович, Азаров, Табачник чи Богатирьова. Аргументація — це може створити для них “ворожий психологічний фон” та “поставити під загрозу їхнє здоров’я”.

Однак суспільний резонанс викликає не тільки сума пенсії. Богатирьова, яку звинувачували у розкраданні коштів на закупівлі ліків для МОЗ, ще у 2021 році через суд домоглася поновлення доступу до розкішного маєтку на держдачах у Конча-Заспі. Свого часу вона побудувала там будинок в рамках “інвестиційного проєкту”, але після Революції гідності її позбавили права користування нерухомістю. Судовий процес триває досі.

Раїса Богатирьова була фігурою не лише політичною, а й сімейно-бізнесовою. Її сини – Олександр і Ігор – ще за її міністерської каденції розгорнули масштабні схеми в енергетичному та фармацевтичному секторах. Один – отримував мільйонні держпідряди на поставки ліків, інший – на модернізацію ТЕС.

Після Революції гідності Богатирьова виїхала з України, а в 2019 році повернулася, де її одразу затримали. Але вже незабаром випустили під заставу. Пізніше Антикорупційний суд скасував і арешт, і запобіжний захід. З того часу про неї чутно мало, але судова тяганина за “депутатську” пенсію свідчить: боротьба за статус і привілеї триває.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Дружина ексрадника ОП Артема Шила придбала нерухомості в Дубаї на 4,3 млн доларів

Ірина Шило, дружина колишнього радника Офісу президента і офіцера...

Співачка Slavia чекає на дитину після розлучення з Дзідзьо

Українська співачка Slavia, колишня дружина артиста Дзідзьо (Михайла Хоми),...

Гендиректор YASNO розповів, хто ризикує залишитися без світла

Генеральний директор YASNO Сергій Коваленко прокоментував хвилю повідомлень у...

Депутат Київради Маляревич задекларував 12 ділянок і квартиру за 5,6 млн

Тимчасовий голова комісії Київради з питань архітектури, містобудування та...

Депутат від «Слуги народу» виїхав до ЄС і не повернувся

Депутат Берегівської районної ради від партії «Слуга народу» та...

Заступник директора навчального закладу збирав дані про ЗСУ для росіян

У Сумській області Служба безпеки України викрила і затримала...

Збірна України зберегла 25-те місце у рейтингу ФІФА після матчів Ліги націй

Міжнародна федерація футболу (ФІФА) оновила рейтинг національних команд за...

У Києві чиновник і бізнесмен вкрали мільйон з бюджету під час будівництва спортмайданчика

У Києві викрито схему розкрадання бюджетних коштів, пов’язаних із...