На відбудову Бородянки дали пів мільярда, а будинки стоять у руїнах

Миколаїв без питної води, Харківщина без відремонтованих доріг, Бородянка — без відновленого житла. Але у той час, коли регіони потерпають від наслідків війни, з державного бюджету витягують мільярди через корупційні схеми, прикриті благими намірами “відбудови”.

Після підриву Каховської ГЕС у червні 2023 року, Миколаїв залишився без джерела централізованого водопостачання. Влада пообіцяла швидке вирішення проблеми. У відповідь Служба відновлення та розвитку інфраструктури Миколаївської області замовила масштабний проєкт — будівництво водозабору з Південного Бугу та прокладання магістрального водогону. Початкова вартість проєкту — 7,44 млрд грн.

Втім, уже у вересні 2024 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль назвав нову цифру — 8,8 млрд грн. Це — майже утричі більше за бюджет, який обіцяв голова ОВА Віталій Кім. Чому замість оптимізації кошторису ціна зростає — питання без відповіді. А тим часом мешканці Миколаєва досі користуються пунктами роздачі води або купують її за власний рахунок.

Попри бойові дії й постійні обстріли, у Харківській області через ДП “Дороги Харківщини” продовжують освоювати бюджет на ремонт доріг. Підряд отримують “перевірені” гравці: ТОВ “Євробуд Плюс”, “Славдорстрой”, “Ростдорстрой”, “Автомагістраль-Південь”. Частина об’єктів, які фігурують у звітах, фізично розташовані на території, де тривають бойові дії.

Виникає питання — чи виконується там хоч якась робота? За даними з відкритих джерел, деякі ділянки ремонтувалися лише “на папері”, а насправді — або залишились недоторканими, або взагалі зруйновані обстрілами.

У Бородянці, що на Київщині, масштабні руйнування від російської окупації досі не ліквідовані. Водночас держава виділяє сотні мільйонів гривень на відбудову. Частину цих коштів через тендери отримують компанії, пов’язані з політиком Володимиром Карплюком — колишнім мером Ірпеня та лідером партії “Нові обличчя”.

Серед фірм-отримувачів: “Білд Лайф”, “Будівельна група ‘Ветерани України'”, “Астон Люкс” — разом понад 500 мільйонів гривень. Але реального відновлення постраждалих об’єктів немає. За даними місцевих активістів, частина адрес, на які виділено кошти, — порожні майданчики. Причина — політичне лобіювання, домовленості з посадовцями та відсутність контролю.

Служби відновлення, Міністерство інфраструктури під керівництвом Олексія Кулеби, Держагентства — всі ці структури повинні б не допускати корупції. Але замість реагування на схеми — мовчання. Публічні запити журналістів і активістів залишаються без відповідей. Керівники регіонів, які мали б звітувати, ігнорують зобов’язання. Усе — “не на часі”.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Щоденна порція манго покращує роботу серця у жінок після 50

Нове дослідження, результати якого опублікувало видання Eating Well, продемонструвало...

У Києві нагадали про небезпеку для тварин у спекотних авто: власникам загрожує штраф і кримінальна відповідальність

У КМДА закликають мешканців столиці не залишати домашніх улюбленців...

Депутат Київради викрив нову схему розкрадання коштів на будівництві Подільського мосту

Голова бюджетної комісії Київради Андрій Вітренко заявив про чергову...

На Чернівецькій митниці проходять обшуки: посадовців підозрюють у контрабанді сигарет до Румунії

Правоохоронці проводять масштабні обшуки у службових кабінетах та помешканнях...

ЄС планує створити фонд на 100 мільярдів євро для підтримки України

Європейський Союз розглядає можливість створення спеціального фонду обсягом 100...

Частина угорців і поляків вважає Україну загрозою — опитування Pew Research Center

Частина мешканців європейських країн сприймає Україну як потенційну загрозу....

У Харкові затримали псевдопосередника, який торгував посадою в ДБР

На Харківщині перед судом постане чоловік, якого обвинувачують у...

На Львівщині стався конфлікт між блогеркою і охороною готельного комплексу Emily Resort

В соцмережах розходиться відео блогерки Юліани Камишової на якому...