США підтримали пропозицію Папи щодо переговорів між Україною та РФ

Державний секретар США Марко Рубіо підтримав ідею Святого Престолу стати місцем для потенційних мирних переговорів між Україною та Росією. Після того, як новообраний Папа Лев XIV пообіцяв докласти “всіх зусиль” для припинення війни, Рубіо назвав Ватикан місцем, яке було б прийнятним для обох сторін конфлікту.

Про це повідомляє Associated Press.

“Я не став би називати Ватикан посередником, але це, безумовно, місце, куди було б комфортно звернутися обом сторонам. Ми будемо говорити про це, і ми вдячні Ватикану за готовність грати конструктивну й позитивну роль”, — заявив держсекретар США.

Святий Престол уже давно пропонував свої дипломатичні ресурси для врегулювання війни в Україні, зберігаючи офіційний нейтралітет. Попередній понтифік, Папа Франциск, неодноразово виступав із закликами до миру, хоча його позиція викликала неоднозначну реакцію через намагання “збалансувати” риторику щодо сторін конфлікту.

Він доручив кардиналу Маттео Дзуппі місію з мирного врегулювання, яка в підсумку зосередилася переважно на питанні повернення українських дітей, депортованих до РФ. Також Ватикан брав участь у деяких обмінах військовополоненими.

Марко Рубіо, перебуваючи в Римі, зустрівся з Дзуппі та подякував Ватикану за його гуманітарну діяльність. Водночас він наголосив, що США готові співпрацювати з Ватиканом за нового Папи Лева XIV.

8 травня Папою Римським уперше в історії став американець — Лев XIV. У своєму першому недільному благословенні він підтвердив позицію Ватикану щодо України: “усі сторони повинні зробити все можливе для досягнення справжнього, справедливого і тривалого миру”.

Очікується, що Лев XIV відвідає Україну. Видання La Repubblica повідомило, що понтифік планує здійснити візити до Туреччини, України та Перу. Його візит до України може стати знаковим — не лише символічним актом підтримки, а й, можливо, кроком до нової фази переговорного процесу. Відомо, що Папа отримав офіційне запрошення від президента Володимира Зеленського.

Попри високі очікування, деякі експерти ставляться до перспективи мирної місії Ватикану з обережністю. Історик Анатолій Бабинський наголошує: ще жодному Папі Римському не вдалося зупинити війну.

“Історія знає чимало спроб понтифіків зупинити воєнні конфлікти — особливо у 20 столітті, але всі вони були марними. Церква іноді виступала медіатором у внутрішніх конфліктах, переважно в Африці чи Латинській Америці, але навіть там результат був неоднозначним”, — підкреслює історик.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Чим корисний імбир: очищає кров, спалює жир і зміцнює імунітет

Імбир — не просто ароматна спеція, а справжній суперфуд...

Як почати день правильно: поради сертифікованого тренера

Сертифікований тренер Джаррод Ноббе стверджує: те, як ми розпочинаємо...

Шовковський здобув перше «золото» як тренер: київське «Динамо» виграло УПЛ

Київське «Динамо» достроково стало чемпіоном України сезону 2024/2025, зігравши...

Танки Abrams їдуть з Австралії до України

Президент України Володимир Зеленський провів важливу зустріч із Прем’єр-міністром...

Харківський футбольний клуб «Металіст 1925» звільнив головного тренера

У харківському «Металісті 1925» стався тренерський переворот — керівництво...

Американські хірурги безкоштовно оперують у Львові: стартувала Reconstruction Mission

У неділю, 18 травня, у Львові розпочалася чергова міжнародна...

Як знайти місце для зберігання в квартирі: поради дизайнерів

Навіть у найменшій квартирі можна знайти додаткове місце для...

Українці підтримують перемир’я і вірять у відкритість до переговорів — опитування «Рейтингу»

За результатами свіжого загальнонаціонального опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг»...