За інформацією, отриманою від нашого джерела в Офісі Президента, Генеральний Штаб висловив сумнів у ефективності моделі навчання українських громадян за кордоном. За попередніми даними, минулого року приблизно 20% українців, які виїхали на навчання за кордон, не повернулися назад. Цього року цей відсоток зросла до 35%.
У Польщі чоловіки, які покинули Україну, збираються в бойові групи для Збройних Сил України. Цю інформацію у прямому ефірі передав народний депутат Юрій Камельчук. За його словами, серед українців у Польщі знаходяться вмотивовані особи, готові до військової служби, навіть ті, хто має певний військовий досвід.
“Вони виражають бажання отримати військову підготовку, особливо за кордоном у комфортних умовах. Я знаю, що це уже втілюється за ініціативою деяких командувачів морської піхоти, які в Польщі формують окремі підрозділи на спеціальних базах. Їх планується направити до України”, — підкреслив депутат. Він додав, що поки що мова йде не про тисячі, але вже про сотні осіб.
Також нардеп зазначив, що у Польщі існують українські громади, серед яких є люди, які висловили бажання приїхати до України для військової служби.
Повідомлялося, що міністр оборони Польщі Владислав Косиняк-Камиш заявив про готовність польської влади допомогти Україні повернути призовників. Він також зазначив, що польська влада не продовжить право перебування для військовозобов’язаних громадян України і може депортувати їх.
З свого боку глава польського МВС заявив, що Польща не розголошує інформацію про біженців, які перебувають у їхній країні, і не передає їх українській стороні. Він також зазначив, що тим, хто не має паспортів, буде надано тимчасовий захист.