Хмельницька АЕС перетвориться на найбільшу у Європі, – повідомив Галущенко

На Хмельницькій АЕС заплановано будівництво двох нових блоків і встановлення двох реакторів АР1000, що зробить цю атомну електростанцію найбільшою у Європі. Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко в інтерв’ю.

“Ми маємо намір відновити роботи з третім та четвертим реакторами, які раніше були частково збудовані. Плануємо зробити добудову. Щодо третього блоку, будівельна готовність вже дуже висока, і ми ведемо переговори з болгарськими партнерами щодо отримання відповідних корпусів реакторів. Я впевнений, що зможемо швидко запустити цей блок у роботу”, – сказав міністр.

Щодо п’ятого та шостого блоків, розглядається нова технологія – реактори АР1000 американської компанії Westinghouse. “Ми вже уклали відповідний контракт, отримали обладнання для першого контуру і плануємо розпочати будівництво. Щоб розпочати роботу, потрібно пройти законодавчі процедури”, – додав Галущенко.

Міністр також зазначив, що вже розроблено відповідний урядовий законопроєкт.

“Це займе певний час, але коли ми завершимо будівництво цих блоків, Хмельницька АЕС стане найбільшою у Європі. Зараз такою є ЗАЕС, але ми не знаємо, в якому стані отримаємо її назад і скільки грошей потрібно буде на її відновлення”, – зауважив міністр.

За словами Галущенка, третій блок на ХАЕС вже має високу готовність до будівництва: “Якщо уявити, що завтра ми отримали корпус на майданчик, то через приблизно два з половиною роки реактор буде підключений до системи”.

“Це дуже важливо, оскільки зазвичай проекти в атомній енергетиці реалізуються протягом п’яти років або більше. У нас є переваги, оскільки певні роботи вже виконані, і у нас є кваліфіковані кадри, які можуть це зробити. Протягом незалежності України ми побудували два атомні блоки. Тому у нас є необхідні фахівці. Багато інших країн, які сьогодні планують розвивати атомну енергетику, не мають таких можливостей”, – підкреслив він.

Як повідомлялося, наразі на Хмельницькій АЕС працюють два енергоблоки номінальною потужністю 1000 МВт кожен. Блок №3 почали будувати у вересні 1985 року, а блок №4 – у червні 1986 року. Обидва блоки запроєктовані на потужність 1000 МВт, з реакторною установкою ВВЕР-1000/В-320. Проект був призупинений у 1990 році через мораторій на будівництво нових АЕС.

Угоду про закупівлю обладнання для п’ятого енергоблоку Хмельницької АЕС за технологією Westinghouse АР1000 підписали президент Енергоатому Петро Котін та президент і головний виконавчий директор Westinghouse Electric Company Патрік Фрагман 17 грудня 2023 року.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Прогноз погоди в Україні: мокрий сніг і нічні морози очікуються на сході

Найближчими днями в Україні переважно суха погода, однак жителі...

У Тернополі судять офтальмологів, через яких 18 осіб втратили зір

У Тернопільській області розгорівся скандал: четверо офтальмологів опинилися на...

Гороскоп на тиждень з 4 по 10 листопада: сприятливий час для нових починань

Астрологиня Ксенія Базиленко підготувала прогноз для всіх знаків Зодіаку...

Трагедія на дорозі: загинув депутат Київської міської ради Сергій Мамоян

Учора, 3 листопада, трагічно обірвалося життя депутата Київської міської...

Шеф-редактор телеканалу «Прямий» намагався виїхати з України за підробленими документами

У лютому 2024 року шеф-редактор українського телеканалу «Прямий» намагався...

Зеленський привітав Майю Санду з перемогою на виборах президента Молдови

Президент України Володимир Зеленський привітав Майю Санду з перемогою...

Російські військові намагаються перерізати стратегічну дорогу до Курахового: під загрозою село Розлив

Російські війська посилюють наступні дії на південь від стратегічно...

Втрата шахт і підприємств на Донбасі загрожує економиці України

Втрата шахт та промислових підприємств на Донбасі, які ще...